Urzędnicy z Phuket organizują festiwale żywności, aby pobudzić gospodarkę Phuket

Phuket-

  W miniony weekend pan Rewat Areerob wygłosił przemówienie otwierające festiwal żywności, który odbędzie się w trzech rundach w ciągu roku, aby pobudzić gospodarkę po Covid.

Przewodniczący Prowincjonalnej Organizacji Administracyjnej w Phuket (PPAO), pan Rewat Areerob, powiedział podczas swojego przemówienia, że ​​„PPAP w Phuket otrzymał budżet na zorganizowanie tego festiwalu żywności w nadziei na wzmocnienie gospodarki po tym, jak dotknął ją Covid- 19 pandemii i nawiązanie dobrych relacji między mieszkańcami a odwiedzającymi poprzez prezentację naszej lokalnej żywności i odzieży, dzięki czemu ten festiwal żywności odbędzie się trzy razy, a harmonogram jest następujący”.

Pierwsza runda (już zaliczona), 17-19 września 2021 r. na plaży Patong w dzielnicy Kathu w Phuket. Druga runda odbyła się w miniony weekend, 18-20 marca 2022, w parku Sanam Chai. I na koniec ostatnia runda, 25-27 marca 2022 w Laguna Grove, subdystrykt Choeng Thale, dystrykt Thalang, Phuket.

W drugiej rundzie, która odbyła się w miniony weekend, w imprezie uczestniczyło blisko 120 sprzedawców żywności, którzy sprzedawali autentyczne, autochtoniczne potrawy i owoce morza. Ponadto stworzono specjalną strefę dla osób zainteresowanych degustacją ekskluzywnych potraw fusion, przygotowywanych przez profesjonalnych kucharzy specjalizujących się w gotowaniu w stylu Omakase. Uczestnikom towarzyszył również występ muzyczny oraz wiele ciekawych zajęć, takich jak pokaz gotowania Hokkien Mee na gigantycznej patelni oraz rzeźbienie owoców. Wreszcie, aby zaradzić tym, którzy finansowo cierpią z powodu Covid-19, w sprzedaży były również jajka za 1 bahta za sztukę.

Jednak wszelkie środki odurzające, w tym alkohol, oraz używanie piankowych pojemników na żywność są zabronione podczas imprez zgodnie z rozporządzeniem „CZYSTE JEDZENIE DOBRY SMAK”. Oczekuje się, że wydarzenie to pomoże utrzymać ludzi w tym trudnym okresie.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.