Władze Phuket mają na celu przyciągnięcie większej liczby arabskich, indyjskich i australijskich turystów po tym, jak rosyjscy turyści wysychają z powodu wojny i sankcji

Phuket - 

  Gubernator Phuket ma na celu przyciągnięcie większej liczby turystów arabskich, indyjskich i australijskich po tym, jak liczba turystów spadła z powodu wojny rosyjsko-ukraińskiej i zbliżającego się niskiego sezonu.

Dziś, 31 marca, gubernator Phuket Narong Wun Siew powiedział, że liczba międzynarodowych turystów podróżujących do Phuket znacznie spadła do 2,000-3,000 osób dziennie, w porównaniu z poprzednią średnią 3,000-4,000.

Według gubernatora, możliwe przyczyny to trwający konflikt między Ukrainą a Rosją, ponieważ większość zagranicznych turystów była wcześniej Rosjanami, a także Phuket zbliża się do niskiego sezonu, co powoduje zauważalny spadek rezerwacji pokoi za granicą. Ponadto, aby zachęcić turystów, coraz więcej krajów łagodzi ograniczenia wjazdowe, szczególnie w Azji i na Pacyfiku, co prawdopodobnie jest jedną z głównych przyczyn spadku.

Jednak gubernator powiedział, że omówił tę kwestię z Ministrem Turystyki i Sportu i stwierdził, że Phuket pracuje nad opracowaniem pewnych środków, aby przyciągnąć więcej turystów arabskich, indyjskich i australijskich, aby złagodzić spadek.

TPN zauważa, że ​​gubernator nie powiedział konkretnie, że obecny rząd Tajlandii powinien zrezygnować ze środków takich jak Thailand Pass lub Test and Go w celu poprawy turystyki, ale zostało to wysoce wywnioskowane z niektórych jego oświadczeń, porównując inne kraje, takie jak Kambodża z Tajlandią i ich łatwość wjazdu przeciwko Tajlandii.

Oświadczenia gubernatora Phuket pojawiły się, gdy dziesiątki głównych stowarzyszeń, polityków i organizacji krytykowały rząd Tajlandii codziennie, aby pozbyć się złośliwych i znienawidzonych systemów Thailand Pass oraz Test and Go i całkowicie ponownie otworzyć Tajlandię na turystykę.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na [email chroniony]

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.