Ranny delfin pręgowany uratowany po tym, jak wymyto go dziś rano na plaży w Phuket

Phuket -

Rannego delfina pręgowanego uratowano po tym, jak wcześnie rano, 24 kwietnia, znaleziono go wyrzuconego na plażę Nai Yang w dzielnicy Thalang na wyspie Phuket.

Sorasak Rananan, szef Parku Narodowego Sirinat, powiedział, że delfin został odkryty przez lokalnych mieszkańców około 7:30. niedzieli. Urzędnicy parku narodowego przybyli po tym, jak zostali powiadomieni o incydencie.

Według urzędników osierocony ssak miał około 1.70 metra długości, ważył około 80 kilogramów i wyglądał na zmęczonego. Następnie personel przyniósł nosze i udzielił pierwszej pomocy, po czym zabrał go na brzeg i dostarczył do Centrum Ratowania Zagrożonych Zwierząt Morskich Sireetarn na leczenie.

Weterynarz z Ośrodka Ratunkowego, Patcharaporn Kaewmong, ujawnił, że delfin został ranny w ogon, po prawej stronie ciała i w pysk. Zwierzę było nadal w słabym stanie i wymagało ścisłej obserwacji.

Sorasak powiedział, że w sobotę w pobliżu brzegu zauważono cztery delfiny. Zostały odepchnięte, ale nie wiedział, czy znaleziony dzisiaj wyrzucony delfin był jednym z nich. Przypuszczał, że delfin mógł zostać zraniony podczas uwięzienia w sieci rybackiej.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.