Tajski minister zdrowia publicznego proponuje zakończyć rejestrację „Thailand Pass” – ale początkowo tylko dla powracających z Tajlandii

Krajowy –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział dziś, 5 maja, że ​​zaproponuje anulowanie rejestracji „Thailand Pass” początkowo dla powracających z Tajlandii, zanim ewentualnie rozszerzy ją na obcokrajowców w kolejnym kroku.

Minister poinformował również, że spada śmiertelność pacjentów z Covid-19. Wskaźnik obłożenia łóżek wynosił obecnie około 20 procent, wskaźnik infekcji wśród międzynarodowych przybyszów wynosił 0.001 procent, a leki i środki medyczne były wystarczające do leczenia pacjentów z COVID-19.

Kontynuował, że gdyby ogólna sytuacja koronawirusa Covid-19 była pod kontrolą, środki zapobiegawcze zostałyby złagodzone w ramach przygotowań do ogłoszenia Covid-19 jako choroby endemicznej.

Co więcej, Anutin planował zaproponować Centre for Covid-19 Situation Administration (CCSA), aby zakończyć rejestrację „Thailand Pass” początkowo tylko dla powracających z Tajlandii, a następnie ewentualnie złożyć wniosek do zagranicznych turystów.

Zapytany o to, czy dekret nadzwyczajny zostanie zakończony, czy przedłużony, minister odpowiedział, że decyzja ta dotyczy premiera Prayuta Chan-O'Chy i CCSA. Ale po tym, jak choroba stała się endemiczna, Anutin powiedział, że rząd nie będzie już musiał wdrażać dekretu o kontrolowaniu Covid-19.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/