Dwóch Ukraińców aresztowanych w Phuket za rzekome uniknięcie 10 milionów dolarów w płatnościach podatków, praniu brudnych pieniędzy i oszustwach

Phuket -

  Dwóch Ukraińców płci męskiej zostało aresztowanych w Phuket za rzekome uniknięcie 10 milionów dolarów płatności podatków, prania brudnych pieniędzy i oszustw.

Dyrektor Centrum Zwalczania Transnarodowych Przestępców i Nielegalnych Imigrantów (CTIC) oraz policja prowincji Phuket ujawnili tę wiadomość prasie w Phuket na początku tego tygodnia.

W zeszłym miesiącu w willi na Phuket aresztowali dwóch Ukraińców płci męskiej, których nazwiska nie podano. Aresztowanie nastąpiło po tym, jak Jednostka Dochodzeń Bezpieczeństwa Wewnętrznego (HS) w Ameryce skontaktowała się z CTIC.

Obaj Ukraińcy byli agentami pracy na Florydzie. Rzekomo unikali płacenia podatków, zapewniali schronienie nielegalnym pracownikom migrującym, prali brudne pieniądze i oszustwa.

Dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa wewnętrznego (HS) w Ameryce wykazało, że od 2007 do 2021 r. ci dwaj podejrzani rzekomo uniknęli płatności podatków na rzecz rządu USA w wysokości około 10 milionów dolarów (337,020,000 XNUMX XNUMX bahtów).

Homeland Security i CTIC kontynuowały dochodzenie, w którym odkryli, że dwóch podejrzanych wjechało do Tajlandii z wizą turystyczną, uciekając ze Stanów Zjednoczonych. Zatrzymali się w willi w Phuket i zostali aresztowani w zeszłym miesiącu.

Obaj prawdopodobnie zostaną deportowani i ekstradowani do Stanów Zjednoczonych, gdzie czekają ich długie wyroki.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.