Wielkie burze uderzą w ten weekend we wszystkie regiony, ostrzega tajski Departament Meteorologiczny

FOTO: Naewna

Krajowy —

Tajski Departament Meteorologiczny wydał dziś, 7 maja, ostrzeżenie pogodowe dotyczące zbliżającej się dużej burzy, która prawdopodobnie uderzy w 53 prowincje w całym kraju.  

W związku z ogłoszeniem, południowo-wschodnie wiatry nad Zatoką i południem wzmocnią się, powodując ulewne lub bardzo ulewne deszcze na niektórych obszarach w ciągu najbliższych 24 godzin, podczas gdy północ, północny wschód, środkowy i wschód, w tym Bangkok i jego okolice, również będą napotykają nasilające się deszcze na około 60-70% obszarów. 

Dotknięte obszary są następujące:

Północ: Mae Hong Son, Chiang Mai, Lamphun, Lampang, Tak, Kamphaeng Phet, Phitsanulok, Phichit i Phetchabun zobaczą burze. Najwyższa i najniższa temperatura to odpowiednio 31-36 stopni i 22-25 stopni.

Północny wschód: Loei, Nong Khai, Bueng Kan, Nong Bua Lamphu, Udon Thani, Khon Kaen, Kalasin, Maha Sarakham, Chaiyaphum, Nakhon Ratchasima, Buriram i Surin również zobaczą upalną i ciemną pogodę w ciągu dnia. Najwyższe i najniższe temperatury to 31-33 stopnie i 23-25 ​​stopni.

Central: Uthai Thani, Suphan Buri, Kanchanaburi, Ratchaburi, Samut Songkhram, Samut Sakhon i Nakhon Pathom. Najwyższe i najniższe temperatury to  32-36 stopnie i 23-27 stopni.

Wschód: Nakhon Nayok, Prachinburi, Chachoengsao, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat. Najwyższe i najniższe temperatury to  33-35 stopnie i 24-25 stopnie. Wiatry południowo-wschodnie mają prędkość 15-35 km/h. Wysokość fali 1-2 metry i 2 metry na morzu.

Południowy wschód: Prachuap Khiri Khan, Chumphon, Surat Thani, Nakhon Si Thammarat, Phatthalung, Songkhla, Yala, Pattani i Narathiwat. Najwyższe i najniższe temperatury to 28-34 stopnie i 23-25 stopnie. Wiatry południowe mają prędkość 15-35 km/h, a wysokość fali wynosi 1-2 metry nad Surat Thani. Na południowym wschodzie 15-30 km/h i wysokość fali 1 metr poniżej Nakhon Si Thammarat.     

Południowy zachód: Phang Nga, Phuket, Krabi, Trang i Satun. Najwyższe i najniższe temperatury to 30-35 stopnie i 24-26 stopnie. Wiatry południowe są 20-35 km/godz. Wysokość fali 2 metry i 2 metry na morzu.

Bangkok i okolice: Najwyższe i najniższe temperatury to 33-36 stopnie i 26-27 stopni.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/