AKTUALIZACJA: Podejrzany aresztowany w szpitalu podczas leczenia rany postrzałowej był powiązany ze strzelaniną na Koh Kaew

Koh Kaew, Mueang Phuket –

Jeden podejrzany, który doznał obrażeń od rany postrzałowej w strzelaninie w Koh Kaew, został aresztowany, mówią odpowiednie organy ścigania.

Najpierw nasz poprzedni stlub:

35-letni mężczyzna doznał obrażeń od rany postrzałowej po walce z grupą innych mężczyzn w domu w dzielnicy Koh Kaew w dzielnicy Mueang Phuket tuż przed północą 23 majard.

Teraz nasza zaktualizowana historia:

Pułkownik policji miasta Phuket, pułkownik Sarawut Chooprasit, powiedział dziś rano dla Phuket Express: „Przynieśliśmy nakaz aresztowania do pana Manoon Songlerta, lat 42, z Nakhon Si Thammarat, który był leczony po tym, jak został ranny w wyniku postrzału w stopy w Vachira Phuket Szpital w mieście Phuket”.

„Jest oskarżony o próbę zabicia innych, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, noszenie broni w miejscach publicznych bez pozwolenia oraz wchodzenie w nocy bez pozwolenia”.

„Na tym etapie pan Manoon odrzucił wszystkie oskarżenia i twierdzi, że nie jest winny żadnych naruszeń. Jednak policja jest z panem Manoonem w szpitalu 24 godziny na dobę. – stwierdził pułkownik Sarawut.

„Tymczasem pan Suthon Meesribua, druga strona w domu biorąca udział w strzelaninie, oddał nam już swoją broń. Stwierdził, że używał swojej broni w samoobronie”. - dodał Sarawut, nie mówiąc, czy Suthon ma licencję na broń, czy też został oskarżony.

„Po przesłuchaniu uważamy, że podejrzani, w tym Manoon, źle zrozumieli sytuację, próbując poprosić o pieniądze niewłaściwą osobę, która już wyprowadziła się z domu będącego teraz własnością Suthona”. – stwierdził pułkownik Sarawut.

„Polujemy na kilka innych stron zaangażowanych w tę kłótnię w celu dalszego zbadania”. – zakończył pułkownik Sarawut.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.