PR: Tajlandia w pełni otwiera się na turystykę, podejmuje środki ostrożności, aby zapobiec transmisji małpiej ospy

ZDJĘCIE: Siamrath

Bangkok, 26 maja 2022 r. -

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) chciałby poinformować, że Tajlandia podjęła kroki zapobiegawcze, aby zapobiec lokalnemu przenoszeniu ospy małpiej, zaczynając od kontroli wjazdowej międzynarodowych przybyszów z krajów dotkniętych chorobą.

Początkowo w istniejącej kontroli zdrowia na lotnisku Suvarnabhumi zorganizowano badanie przesiewowe w kierunku małpiej ospy, które zostało zarejestrowane przez system Thailand Pass.

Badania przesiewowe są skierowane głównie do osób przybywających z krajów, w których odnotowano przypadki małpiej ospy, w tym z Afryki, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

Międzynarodowi przybysze z krajów dotkniętych ospą małp, którzy muszą również przejść kontrolę wstępną i zeskanować kod QR Thailand Pass w Kontroli Zdrowia zgodnie z istniejącymi środkami zapobiegania COVID-19, otrzymają kartę ostrzegawczą dla zdrowia do samodzielnego monitorowania i dalszych porad .

Departament Kontroli Chorób (DDC), Ministerstwo Zdrowia Publicznego, powiedział, że dodatkowe badania przesiewowe w kierunku małpiej ospy mają na celu szybkie wykrycie podróżnych wysokiego ryzyka i zapobieganie lokalnej transmisji.

W karcie ochrony zdrowia DDC zaleca, aby podróżujący doświadczyli któregokolwiek z następujących objawów: gorączka (wysoka temperatura 38 stopni Celsjusza lub więcej), dreszcze, bóle głowy, ból gardła, bóle mięśni, ból pleców, wyczerpanie, obrzęk węzłów chłonnych , z wysypką lub zmianami pęcherzykowymi, w ciągu 21 dni od przybycia do Tajlandii, muszą natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną do pobliskiego szpitala/kliniki i poinformować lekarza o swojej historii podróży do dowolnego obszaru dotkniętego ospą małp.

Według DDC podróżni mogli być narażeni na ospę małp przed przybyciem do Tajlandii. W ten sposób informacje o historii podróży, objawach, dacie rozpoczęcia, dacie przyjazdu i nazwie zakwaterowania pomogą lekarzowi w postawieniu właściwej diagnozy choroby i niezwłocznemu leczeniu. Jeśli chcą zgłosić swoją chorobę, mogą to zrobić za pośrednictwem Infolinii DDC 1422 lub +66 (0) 97315 6850.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/