Przedłużenie godzin zamknięcia życia nocnego zgodnie z prawem do 2:00. jest to możliwe w zależności od lokalizacji i współpracy turystów, mówi rzecznik rządu Tajlandii

Krajowy —

 Rzecznik rządu Tajlandii odpowiedział na niedawną petycję operatorów rozrywkowych o wydłużenie prawnych godzin zamknięcia do 2 w nocy, stwierdzając, że jest to możliwe przy „ścisłej” i „ciągłej” współpracy operatorów i turystów.

Pan Thanakorn Wangboonkongchana, rzecznik Kancelarii Premiera, ujawnił dzisiaj, 4 czerwca, że ​​rząd i tajlandzkie Centrum ds. Sytuacji COVID-19 (CCSA) rozważy przedłużenie legalnych godzin zamknięcia, zgodnie z żądaniem wielu operatorów rozrywki od czasu prawnego ponowne otwarcie 1 czerwca. To jednak miałoby miejsce, gdy sytuacja w kraju Covid-19 poprawiłaby się, powiedział pan Thanakorn, chociaż nie podał dokładnych szczegółów daty ani żadnych dokładnych pomiarów tego, co oznaczała poprawa.

„To zależy od ścisłej i ciągłej współpracy operatorów obiektów rozrywkowych i turystów z przepisami prewencyjnymi Ministerstwa Zdrowia i CCSA Covid-19” – odpowiedział na petycję operatorów obiektów rozrywkowych. 

TPN zauważa jednak, że nie podano żadnych szczegółów dotyczących turystów ani przedsiębiorców, a ogólne stwierdzenia wydawały się niejasne.

Pan Thanakorn dodał, że rząd zawsze stawiał na pierwszym miejscu interesy i skutki obywateli, a także ogólną sytuację społeczną i gospodarczą.

Na koniec powiedział w imieniu premiera Prayuta Chan-o-chy, że lokale rozrywkowe stosują się do tej pory dobrze z władzami od pierwszego dnia ponownego otwarcia 1 czerwca. Premier dostosowałby przepisy do zmieniającej się sytuacji i ponownego otwarcia kraju. 

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/