Gubernator Bangkoku Chadchart zaproponuje CCSA usuwanie maseczek z twarzy na zewnątrz

Bangkok -

  Gubernator Bangkoku Chadchart Sittipunt planuje zaproponować zdjęcie maseczki z twarzy na terenach zewnętrznych oraz wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych do 2:00 w nocy.

Gubernator powiedział dziennikarzom na początku tego tygodnia, 5 czerwca, że ​​propozycje zostaną rozpatrzone głównie przez Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA), ale władze Bangkoku początkowo myślały, że usunięcie maski może zostać wykonane tak, jak sytuacja infekcji w kapitał spadł, a gospodarka stopniowo się poprawiała. Jednak decyzja musi być rozważona pod kątem medycznym przez ekspertów.

Jeśli chodzi o przedłużenie godziny, Chadchart stwierdził, że nie zgłoszono żadnych problemów z miejscami rozrywki od pierwszego dnia ponownego otwarcia siedem dni temu, ponieważ większość miejsc przestrzegała środków zapobiegawczych.

Chadchart powiedział: „Rozbudowa w wielu miejscach, czy to w miejscach rozrywki, czy w parkach publicznych, prawdopodobnie przyniesie pozytywny wynik, ponieważ może zmniejszyć gęstość tłumu. Wcześniej widzieliśmy, jak wiele osób nielegalnie zbierało się na ulicach i piliśmy z powodu ograniczonych godzin picia w restauracjach, więc czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy legalnie pozwolili firmom działać w normalnych godzinach, które możemy kontrolować, zamiast pozwalać ludziom dyskretnie pij w miejscach prywatnych i bez nadzoru.”

Początkowo sprawa byłaby omawiana między komitetem roboczym Bangkoku i prowincjonalnym wydziałem zdrowia publicznego, jak podają lokalne media.

FOTO: INN News

Dodatkowo RBN ujawniła wczoraj, 6 czerwca, że ​​możliwość takich propozycji również była rozważana przez Radę i prawdopodobnie będzie możliwa. Muszą jednak zostać sfinalizowane przez komisję CCSA, której przewodniczy premier Prayut Chan-O'Cha.

Sekretarz generalny NSC Supot Malaniyom powiedział Associated Press, że NSC planował monitorować sytuację ponownego otwarcia obiektu przez 10 dni, zanim rozważy, czy zaproponować środki relaksacyjne, takie jak wydłużone godziny, czy nie. Jednak złagodzenie może być możliwe, ponieważ ludzie dobrze współpracowali, a zakłady poważnie przestrzegały środków.

Odnośnie do zdejmowania masek na zewnątrz, Sekretarz Generalny powiedział, że mandat masek został wprowadzony jako prawo, więc musi zostać w pierwszej kolejności zaproponowany komisji CCSA. Jeśli zatwierdzili, to można było anulować.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/