Rząd Tajlandii nie ogłosi odwołania mandatu maski, będzie to „naturalny” proces, mówi Minister Zdrowia Publicznego

Krajowy –

  Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul ujawnił dzisiaj, 8 czerwca, że ​​nie zostanie ogłoszone żadne ogłoszenie anulowania mandatu masek, które obecnie obejmuje nawet wszystkie obszary zewnętrzne, mimo że Tajlandia zbliża się do okresu endemicznej choroby.

Jednak według Anutina to od indywidualnego rozważenia, czy go nosić lub zdejmować, w zależności od sytuacji i obszarów, w których się znajdują.

Minister stwierdził dziś rano podczas wydarzenia „Przejdź z Covid, żyj pewnie” w Bangkoku dziś rano, że sytuacja Covid-19 w Tajlandii prawdopodobnie ulegnie poprawie, co widać po stale zmniejszającej się liczbie infekcji i zgonów. Dzienna liczba nowych przypadków jest mniejsza niż 3,000, a liczba zgonów jest poniżej 30 dziennie przez trzy kolejne tygodnie. Według Anutina wynika to z tego, że ludzie współpracują z zaleceniami ministerstwa zdrowia.

Jednak gdy choroba stanie się endemiczna w Tajlandii, ciężkość choroby pozostanie na tym samym poziomie. Przedefiniowanie Covid-19 jako endemicznego sprawi, że ludzie się z nim zapoznają i będą zachowywać się zgodnie z wzajemnym zrozumieniem choroby.

Anutin powiedział prasie: „Rząd stara się w jak największym stopniu przywrócić Tajom normalny tryb życia. Maski można usunąć, a wiele placówek jest teraz ponownie otwieranych. Naszym celem nie są już żadne regulacje. Ale musimy również zrozumieć każdą indywidualną sytuację. Jeśli znajdują się w miejscu, w którym istnieje ryzyko, wysoce zalecane są maski.”

„Na pytanie, czy nakaz maski stanie się prawem, obawiam się, że może nie być takiego ogłoszenia. To, czy ludzie będą chcieli go nosić, czy zdejmować, wszystko zależy od indywidualnej oceny sytuacji z wykorzystaniem wiedzy, której doświadczyliśmy.”

TPN zauważa, że ​​mandat dotyczący maski podlega obecnie środkom zdrowotnym zawartym w dekrecie nadzwyczajnym, obecnie przedłużonym co najmniej do końca lipca i obowiązującym od początku 2020 roku. dzisiejsze wypowiedzi Ministra Zdrowia.

Mandaty masek były ostatnio poważną dyskusją w Tajlandii, aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/