Polecane: Podsumowanie legalizacji plantacji konopi i konopi w Tajlandii, która oficjalnie rozpoczyna się dzisiaj

ZDJĘCIE: Menedżer online

Krajowy –

Od dziś, 9 czerwca, plantacje konopi i konopi zostaną zalegalizowane w Tajlandii, a także dekryminalizacja roślin i uwolnienie poprzednich przestępców związanych z konopiami. Pattaya News/TPN Media chciałyby podsumować drogę legalizacji na początku roku.

W lutym 2022, Royal Gazette ogłosiła usunięcie z listy narkotyków kategorii 0.2 części konopi i konopi, które zawierały mniej niż 5% THC (tetrahydrokannabinolu), wejdzie w życie w czerwcu. Ma to na celu przyznanie marihuany i konopi z domowej uprawy do celów medycznych i zdrowotnych na poziomie gospodarstwa domowego oraz do celów komercyjnych w celu produkcji towarów i produktów stymulujących gospodarkę krajową i turystykę.

Według zastępcy sekretarza generalnego FDA Withita Saritsadeechaikula import nasion konopi, konopi i innych części rośliny, takich jak kwiatostany, liście, gałęzie i łodygi, jest również zdecydowanie nielegalny na mocy ustawy o hodowli roślin BE 2518 i ustawy o kwarantannie roślin BE 2507.

Krótko mówiąc, prawo zezwala na legalizację tylko większości części roślin, które zawierają niski poziom THC, do uprawy domowej od dzisiaj. Ekstrakcje, które zawierają wysoki procent THC i importowane rośliny, są nadal wymienione w ustawie o narkotykach i są nielegalne.

Osoby, które chcą je sadzić w domu, muszą zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji „Plook Ganja” lub strony internetowej http://plookganja.fda.moph.go.thw trzech szybkich krokach: Zarejestruj się z danymi osobowymi, wypełnij cele plantatorów i otrzymuj elektroniczne dokumenty rejestracyjne.

Nie tylko legalizacja roślin, ale tysiące więźniów skazanych za nadużywanie marihuany również mają zostać uwolnione w czwartek po wejściu w życie ustawy o usunięciu z wykazu,Rzecznik Sądu Sprawiedliwości Sorawit Limparangsee powiedział wcześniej.

Pieniądze skonfiskowane przestępcom na mocy ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy również zostaną zwrócone właścicielom, a właściciele będą mogli odebrać tony skonfiskowanej marihuany, która czeka na zniszczenie.

Dziś rano FDA ogłosiła, że ​​aplikacja „Plook Ganja” została pobrana ponad 50,000 100,000 razy, a uprawy domowe zostały zarejestrowane pod ponad XNUMX XNUMX nazw w pierwszym dniu uruchomienia.

Rekreacyjne używanie marihuany z wysoką zawartością THC do palenia pozostaje nielegalne.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.