Tajski Minister Gospodarki Cyfrowej ostrzega, że ​​publikowanie w Internecie zdjęć lub filmów o domniemanych przestępstwach bez udziału policji może stanowić naruszenie nowej ustawy o ochronie danych osobowych

ZDJĘCIE: รมว.ชัยวุฒิ ธนาคมานุสรณ์

naród —

Tajski Minister Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego ostrzegł wszystkich obywateli, którzy nagrywają zdjęcie lub film przedstawiający domniemane przestępstwo, aby wysyłali je wyłącznie do organów ścigania, aby uniknąć naruszenia Ustawy o ochronie danych osobowych (PDPA).

Gdyby Dobry Samarytanin nagrał osobę zamieszaną w potencjalną sytuację przestępczą, czy to obraziłoby PDPA? To jedno z pytań, które budziły kontrowersje w mediach społecznościowych od czasu wprowadzenia 1 czerwca ustawy o ochronie danych osobowych lub uodo.

Jednak niedawno na to pytanie odpowiedział minister Digital Chaiwut Thanakmanusorn:
„Umieszczanie w Internecie nieodpowiedniego zdjęcia lub filmu innej osoby jest przestępstwem i może wpędzić Cię w kłopoty. Ale tak długo, jak wyślesz tylko nagranie do organów ścigania, powinno być w porządku” – powiedział Chaiwut.

Uodo, zdaniem ministra, ma chronić dane osobowe, które zostały przekazane osobie trzeciej. Osoba trzecia była zobowiązana zażądać zgody osoby przed udostępnieniem jej danych do publicznej wiadomości. To był główny punkt L-DPA, powiedział minister.

Powiedział również, że publikowanie i udostępnianie zdjęć innych osób może zamiast tego naruszać pewne prawa cywilne, ale podkreślił, że celem PDPA jest tylko ochrona danych osobowych, a nie powstrzymywanie ludzi przed robieniem normalnych zdjęć.

„Kiedy przekazujesz swoje dane osobowe stronie trzeciej, masz prawo zażądać poufności swoich danych. Jeśli uważasz, że ktoś narusza Twoje prawo, możesz postępować z ustawą uodo – powiedział minister.

Licencjonowane media informacyjne są zwolnione z uodo, według Ministerstwa Gospodarki Cyfrowej, chociaż należy stosować zasady dziennikarskie.

Możesz dowiedzieć się więcej o PDPA tutaj.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.