Premier Tajlandii nakazuje ścisłe egzekwowanie w całym kraju godzin zamykania lokali rozrywkowych o północy

Bangkok, Tajlandia-

Zaskoczony trudnymi wcześniejszymi zamknięciami w ten weekend w Bangkoku i Pattaya?

Może być więcej. Premier Tajlandii Prayut Chan-O-Cha osobiście nakazał odpowiednim organom ścigania rozprawienie się z obiektami naruszającymi obecny prawny czas zamknięcia lokali rozrywkowych serwujących alkohol, czyli północ.

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy wiele głosów w branży turystycznej i hotelarskiej mocno naciskało na przywrócenie przed panowaniem nocnych godzin zamykania miejsc w turystycznych hotspotach, takich jak Pattaya i Phuket. Według przedsiębiorców, północ to zdecydowanie za wcześnie dla zagranicznych turystów, z których wielu zaczyna nocować o 10 lub 11.

Przed Covid-19 strefy rozrywki w Pattaya, głównej części lokalnej gospodarki, mogły legalnie pozostać otwarte do 3 nad ranem lub nawet później. Jednak dekret nadzwyczajny, który obowiązuje obecnie od kwietnia 2020 r., zastępuje wszelkie wyjątki od przepisów lokalnych lub regionalnych, co oznacza, że ​​każde miejsce w kraju musi zostać zamknięte o północy, niezależnie od tego, jaki jest kierunek turystyczny.

Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 lub CCSA ma rozważyć propozycje pozwalające na legalne zamknięcia o godzinie 2:00 w niektórych obszarach jeszcze w tym tygodniu. Jednak premier Prayut Chan-O-Cha, który kieruje CCSA, wydawał się niezadowolony z propozycji i stwierdził niedawno, że obawia się, że późniejsze zamknięcia mogą oznaczać więcej możliwych epidemii kryminalistycznych.

Nowy gubernator Bangkoku, Chadchart Sittipunt, nie zgadza się z tym, twierdząc, że pozwolenie na późniejsze zamknięcia rozciągnie ludzi dalej i później do wieczora. Dodatkowo, według Chadchart, kiedy północ jest twarda, ludzie po prostu chodzą i piją na ulicach, parkach lub plażach.

Na razie jednak nakaz egzekwowania zamknięć o północy został dostarczony do jurysdykcji regionalnych, a także zgłoszono ostrzeżenia, że ​​wszelkie wydziały ścigania, które pozwalają na późniejsze zamknięcia, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

Reakcja na zamówienie online była niemal powszechnie negatywna w tajlandzkich i angielskich mediach społecznościowych, a wielu twierdzi, że nie ma sensu ciężko egzekwować godzin zamknięcia w obszarach turystycznych, ponieważ branża dopiero zaczyna się poprawiać.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.