Pozwolenie potrzebne na sprzedaż konopi indyjskich w Tajlandii nieletnim poniżej 20 roku życia, kobietom karmiącym piersią i kobietom w ciąży, mówi rzecznik ds. Public Relations Cannabis

ZDJĘCIE: Opublikuj dzisiaj

Krajowy —

Pan Panthep Puaphongphan, rzecznik ds. Public Relations w Ministerstwie Zdrowia ds. Konopi, oświadczył dziś na Facebooku, 18 czerwca, że ​​sprzedaż marihuany nieletnim poniżej 20 roku życia, kobietom karmiącym piersią i kobietom w ciąży musi uzyskać zgodę dyrektora- Generał Wydziału Tajskiej Medycyny Tradycyjnej i Alternatywnej.

Wyjaśnił, że konopie indyjskie są początkowo klasyfikowane jako „zioło kontrolowane” w ustawie z 1999 r. o ochronie i promocji tradycyjnej medycyny tajskiej. Dlatego posiadanie konopi indyjskich, używanie, przechowywanie, transport, eksport, badania i sprzedaż muszą zostać przedwcześnie zatwierdzone, aby można było kontynuować czyn.

Jednak, aby zapobiec kłopotom w oczekiwaniu na zmianę prawa, minister zdrowia Anutin Charnvirakul podpisał dyrektywę umożliwiającą obywatelom powyżej 20 roku życia używanie, przechowywanie, transport i sprzedaż konopi indyjskich natychmiast bez konieczności uzyskania pozwolenia. Panie Pantep.

Dodał jednak, że nowe rozporządzenie nie zwalnia publicznego palenia i sprzedaży marihuany nieletnim w wieku poniżej 20 lat, kobietom karmiącym piersią i kobietom w ciąży. Ci, którzy chcą to zrobić, muszą najpierw uzyskać pozwolenie, zgodnie ze starym prawem.

Na koniec pan Panthep ostrzegł, że potencjalnym sprawcom grozi kara jednego roku pozbawienia wolności, grzywna nie większa niż 20,000 XNUMX bahtów lub obie te rzeczy.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.