Tajski Departament Meteorologiczny informuje o wystąpieniu burzy tropikalnej „Chaba”, która może powodować deszcze z porywistymi wiatrami w niektórych miejscach Tajlandii do soboty

Krajowy –

  Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) dzisiaj, 1 lipca, ogłosił burzę tropikalną „Chaba” nad górną częścią Morza Południowochińskiego, która może spowodować więcej deszczów z porywistymi wiatrami w niektórych miejscach Tajlandii do soboty 2 lipca.

Zgodnie z zapowiedzią burza „Chaba”, która wystąpiła nad górną częścią Morza Południowochińskiego, przesuwa się powoli na północny zachód, aby wylądować na południu Chin 2 i 3 lipca.

Chociaż ma to pośredni wpływ na pogodę w Tajlandii, burza prawdopodobnie wywoła monsun w całej Birmie, a górną północną część Tajlandii w komórkę niskiego ciśnienia nad górnym Laosem, a także dość silny monsun południowo-zachodni nad Morzem Andamańskim i Morzem Andamańskim. Zatoki Tajlandzkiej, co skutkuje odosobnionymi ulewnymi lub bardzo ulewnymi deszczami na północy, północnym wschodzie, wschodzie i południu.

Dotknięte obszary są następujące:

1 lipca 2022

Północ: Mae Hong Son, Chiang Mai, Chiang Rai, Lamphun, Lampang, Phayao, Phrae, Nan, Uttaradit, Phitsanulok i Petchabun.

Północny wschód: Loei, Nong Khai, Bueng Kan, Udon Thani, Nong Bua Lamphu, Sakon Nakhon, Nakhon Phanom, Khon Kaen, Maha Sarakham, Kalasin, Mukdahan, Roi Et, Yasothon, Amnat Charoen i Ubon Ratchathani

Centralny: Kanchanaburi i Ratchaburi.

Wschód: Nakhon Nayok, Prachinburi, Chachoengsao, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat

Południe: Ranong, Phangnga, Phuketi Krabi

2 lipca 2022

Północ: Mae Hong Son, Chiang Mai, Chiang Rai, Lamphun, Lampang, Phayao, Phrae, Nan, Uttaradit, Phitsanulok i Petchabun.

Północny wschód: Loei, Nong Khai, Bueng Kan, Udon Thani, Nong Bua Lamphu, Sakon Nakhon, Nakhon Phanom, Khon Kaen, Kalasin, Mukdahan, Roi Et, Yasothon, Amnat Charoen i Ubon Ratchathani.

Centralny: Uthai Thani, Kanchanaburi i Ratchaburi, w tym Bangkok i jego okolice.

Wschód: Nakhon Nayok, Prachinburi, Chachoengsao, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat

Południe: Ranong, Phangnga, Phuketi Krabi

Dość silne wiatry zmuszają fale w górnym Morzu Andamańskim do wysokości 2-3 metrów i powyżej 3 metrów wysokości podczas burzy, podczas gdy górna część Zatoki Tajlandzkiej może osiągać około 2 metry wysokości.

Departament ostrzegł również ludzi, aby uważali na ciężki stan, który może spowodować przelanie i gwałtowne powodzie. Wszystkie statki powinny postępować ostrożnie i trzymać się z daleka podczas burzy. Małe łodzie na górnym Morzu Andamańskim powinny pozostać na lądzie do 6 lipca.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/