Tajski rząd ustali podwójne ceny zakwaterowania dla zagranicznych turystów po cenach podobnych do okresu przed pandemią

FOTO: Prachachat

Krajowy –

Rząd Tajlandii planuje ustalić podwójne ceny pokoi hotelowych dla zagranicznych turystów w takim samym tempie, jak w okresie przed pandemią, gdy sytuacja Covid-19 się rozwiązuje.

Zastępca rzecznika rządu Traisulee Traisaranakul ujawnił, że Minister Turystyki i Sportu Phiphat Ratchakitprakarn oraz Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) przygotowują się do rozmów z operatorami hoteli w różnych prowincjach turystycznych, w tym z Tajlandzkim Stowarzyszeniem Hotelarskim, na temat cen zakwaterowania.

Wprowadzą one wprowadzenie warunku podwójnej taryfy, w którym zagraniczni odwiedzający mogą być obciążani stawkami podobnymi do okresu przed pandemią, podczas gdy lokalni turyści mogą nadal płacić według aktualnych zniżek.

Traisulee powiedział: „W tym okresie, kiedy sektor turystyczny wciąż się odradza, rząd musi wspierać podróże Tajów. To [podwójna cena] ma na celu utrzymanie naszych standardów cen i usług dla turystów zagranicznych, ponieważ może to wpłynąć na międzynarodowe postrzeganie marki turystycznej kraju”.

„Ceny, które zostały obniżone podczas Covid-19, zostaną utrzymane dla turystów z Tajlandii, aby podtrzymać dynamikę turystyki krajowej”. Traisulee zakończył.

Propozycja wywołała powszechne oburzenie wśród niektórych anglojęzycznych forów i grup dyskusyjnych, zauważają media TPN.

Ten plan jest zgodny z oświadczeniem wicepremiera Anutina Charnvirakula na początku tego tygodnia, że Tajlandia powinna skupić się na byciu wysokiej klasy marką premium dla wysokiej jakości turystów w porównaniu z miejscem znanym z tanich wakacji.

Nie jest jasne, czy propozycja pozwoliłaby emigrantom z długoterminowymi wizami lub pozwoleniami na pracę na uzyskanie tańszych tajlandzkich cen, czy też byliby wrzuceni do jednego worka z zagranicznymi turystami.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.