Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego nigdy nie popierało zdejmowania masek w miejscach publicznych, mówi Anutin

FOTO: Matichon

Krajowy –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul obiecuje wysłuchać wszystkich sugestii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa Covid-19, jednocześnie twierdząc, że ministerstwo nigdy nie poparło ani nie zaleciło wyraźnie usunięcia mandatów dotyczących masek i zaprzestania noszenia masek w miejscach publicznych.

Jego oświadczenia przychodzą zaledwie dwa tygodnie po złagodzeniu mandatu maski przez premiera Prayuta Chan-O-Chę w niespodziewanym nocnym rozkazie, po miesiącach debaty między turystyką a biznesem, którzy chcieli, aby to złagodzić, zwłaszcza mandatu zewnętrznego i ponieważ sektor biznesowy twierdzi, że wielu zagranicznych turystów nie jest zainteresowanych noszeniem masek, a lekarze i sektor medyczny popierają mandat, pozostając z brak konkretnej oferty.

Anutin ujawnił podczas wywiadu prasowego wczoraj, 6 lipca, po tym, jak dr Prasit Wattanapha, dziekan Wydziału Lekarskiego w szpitalu Siriraj, wezwał Ministerstwo do zaproponowania środków mających na celu egzekwowanie masek w zamkniętych lub słabo wentylowanych pomieszczeniach aby Ministerstwo wysłuchało każdej propozycji i pomysłu zgłoszonego przez wszystkie resorty.

Zapytany, jakie propozycje przedstawi Ministerstwo Zdrowia Publicznego na zbliżającym się Centrum Administracji Sytuacji Covid-19 (CCSA) w ten piątek, 8 lipca, minister stwierdził tylko, że wszystko zależy od sytuacji, czy zaostrzy, czy złagodzi środki.

„Ministrowie, stały sekretarz, premier i CCSA (Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19) powiedzieli, że nie należy zdejmować [masek], ponieważ może to zmniejszyć ryzyko Covid-19 i jest dobre dla wszystkich. Ale jeśli ktoś chce zdjąć maskę, musi ocenić swoją sytuację osobistą i ryzyko. Ministerstwo Zdrowia Publicznego nigdy nie powiedziało, że czas zdjąć maskę publicznie. W tym czasie nadal najlepiej jest nosić go dla siebie” – powiedział Anutin.

Od momentu usunięcia mandatu coraz większa liczba lekarzy praktycznie błaga rząd o przywrócenie mandatu, mimo że większość obywateli Tajlandii nadal nosi maski we wszystkich miejscach.TPN zauważa, że ​​nawet podczas trwania mandatu nie było egzekwowania prawa dla tych, którzy zdecydowali się nie nosić masek.

CCSA ma spotkać się jutro rano, 8 lipca, aby dokonać przeglądu obecnej sytuacji Covid-19 i omówić zasady i przepisy dotyczące Covid-19, w tym być może powrót mandatu maski, który został złagodzony zaledwie dwa tygodnie temu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Obraz po treści postu
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.