Używanie marihuany zakazane w Tajlandii na nieruchomościach Ministerstwa Sprawiedliwości, sądach itp.

Bangkok, Tajlandia-

Masz nadzieję, że skorzystasz z nowych, zdekryminalizowanych przepisów dotyczących konopi indyjskich w Tajlandii i napijesz się marihuany w sądzie? Cóż, być może będziesz musiał zmienić swoje plany.

Pan Jeerapat Panthavee, Sekretarz Generalny Biura Trybunału Sprawiedliwości, podpisał dziś, 12 lipca 2022 r., zarządzenie zakazujące używania produktów z konopi na terenie sądów w całym kraju, w tym dla osób zatrudnionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obejmuje to zakaz spożywania na tajlandzkich sądach żywności i napojów zawierających konopie indyjskie.

Wynika z tego rosnąca lista miejsc, takich jak placówki wojskowe, posterunki policji, szkoły, urzędy rządowe i niektóre inne oficjalne miejsca, w których niedawno zdekryminalizowane konopie indyjskie nie mogą przebywać w ich miejscach pracy i dla personelu, chyba że podano udokumentowany powód medyczny.

Od czasu dekryminalizacji w zeszłym miesiącu rząd Tajlandii kontynuuje wdrażanie przepisów i ograniczeń dotyczących konopi, w większości skierowanych do oficjalnych miejsc jak powyżej lub powstrzymując nieletnich lub młodzież przed zakupem marihuany. Rząd nadal twierdzi, że marihuana może być używana tylko do celów medycznych, ale technicznie rekreacyjne używanie w prywatnym domu nie jest zakazane, a sprzedaż marihuany stała się powszechna w wielu obszarach.

Użytkowanie publiczne jest zakazane przez przepisy dotyczące uciążliwości publicznych związanych z dymem z marihuany, z grzywną w wysokości 2000 bahtów lub nawet karą więzienia, ale w większości organy ścigania poczyniły lekkie kroki w egzekwowaniu tych zasad.

Rząd Tajlandii pracuje nad obszernym zestawem praw, zasad i przepisów, aby dalej trwale regulować konopie indyjskie, ale prace nie są jeszcze zakończone, chociaż oczekuje się, że zostaną wykonane w sierpniu.

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.