Wszystkiego najlepszego dla Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Soamsawali Krom Muen Suddhanarinatha z TPN Media

Krajowy –

Dziś, 13 lipca, przypada pomyślna rocznica urodzin Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Soamsawali Krom Muen Suddhanarinatha.

Jej Królewska Wysokość Księżniczka urodziła się w 1957 roku w Londynie w Anglii. Jest najstarszym dzieckiem Mamy Rajawongse Adulakit Kitiyakara, która jest starszym bratem Jej Królewskiej Mości Sirikit Królowej Matki.

3 stycznia 1977 roku poślubiła obecnego króla Maha Vajiralongkorna w wieku 19 lat i w następnym roku miała jedną córkę, księżniczkę Bajrakitiyabhę z Tajlandii.

Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1991 roku. Król Bhumibol Adulyadej nadał jej jednak nowy tytuł Phra Worarachathinatdamat (co oznacza „matkę pierwszego wnuka króla”). Zachowała swój tytuł księżniczki i od tego czasu pozostaje członkiem tajskiej rodziny królewskiej.

Pattaya News/TPN News życzy Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki wszystkiego najlepszego!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.