Konopie indyjskie i konopie staną się głównym nowym trendem w turystyce w Tajlandii i pozytywną miękką siłą, mówi poseł Bhumjaithai

Bangkok -

Suphachai Jaismut, poseł z listy partii Bhumjaithai i członek komisji redakcyjnej ustawy o konopiach indyjskich, nalegał, że dekryminalizacja konopi i konopi stanie się nowym trendem turystycznym w Tajlandii, a nie negatywną „miękką siłą”.

Wczoraj, 14 lipca, napisał swoje oświadczenie online, że marihuana z pewnością stanie się miękką siłą dla kraju i nowym rodzajem atrakcji turystycznej.

Stwierdził: „Dowodem jest to, że pomimo naciskania na legalizację konopi indyjskich, Aeronautical Radio of Thailand spodziewa się około 430,000 XNUMX lotów do Tajlandii do końca roku. Wskazuje to, że turyści nie są zaniepokojeni polityką dotyczącą konopi. Musieli dowiedzieć się, co można, a czego nie można robić w Tajlandii przed podróżą tutaj. Muszą już być świadomi marihuany i muszą już wiedzieć, gdzie jest limit jej używania”.

Suphachai wspomniał również o „Turystyce konopnej” stosowanej wcześniej w kilku krajach oraz o ankiecie „2020 MMGY Travel Intelligence and Enlighten Strategies”, która ujawniła, że ​​29% turystów interesuje się turystyką związaną z konopiami indyjskimi. Przytoczył również dane z Onceinlife.co, znanej strony z mediami podróżniczymi, według której wydatki turystów odwiedzających Stany Zjednoczone, aby doświadczyć używania konopi indyjskich, wyniosły w 4.5 r. aż 2021 mld USD.

„Marihuana jest zdecydowanie „szansą” w Tajlandii. Każdy kraj, który korzysta z takiej możliwości, aby jak najlepiej z niej skorzystać, jest krajem, który ją wdraża. Na szczęście tym krajem jest Tajlandia – dodał.

Jest to prawdopodobnie dobra wiadomość dla wielu fanów konopi, ponieważ Supachai jest wybitnym członkiem komitetu pracującego nad stałymi zasadami i przepisami dotyczącymi używania konopi indyjskich w Tajlandii. Podczas gdy urzędnicy nadal twierdzą, że dekryminalizacja marihuany jest przeznaczona wyłącznie do użytku medycznego, w rzeczywistości zasadniczo zalegalizowało to również prywatne, rekreacyjne użycie w domu. Użytkowanie publiczne jest zabronione przez uciążliwe przepisy dotyczące dymu.

Supachai odpowiadał krytykom, którzy twierdzili w Internecie, że dekryminalizacja marihuany może zaszkodzić turystyce i odstraszyć turystów, którzy są zaniepokojeni narkotykiem, z czym stanowczo się nie zgadza. Wielu z tych krytyków pochodziło z grup religijnych, które osobiście nie zgadzały się z legalizacją z powodów religijnych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.