Setki personelu medycznego podpisują petycję, żądając od rządu Tajlandii natychmiastowego zawieszenia dekryminalizacji marihuany

ZDJĘCIE: Thaipost

Bangkok -

W sumie 851 personelu medycznego podpisało petycję do rządu o natychmiastowe odwołanie obecnego, zasadniczo wolnego od prawa okresu dekryminalizacji marihuany, do czasu ukończenia ostatecznych zasad i przepisów opracowywanych przez rząd.

Dr Smith Srisont, prezes Towarzystwa Medycyny Sądowej Tajlandii, w niedzielę 24 lipca opublikował online oświadczenie 851 przedstawicieli lekarzy rezydentów, nauczycieli medycyny i absolwentów Wydziału Lekarskiego Szpitala Ramathibodi, wzywając rząd do natychmiastowego zamknąć status wolny od prawa.

W oświadczeniu grupa zażądała również od rządu współpracy w celu omówienia ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w celu wspólnego i potencjalnego opracowania polityki dotyczącej konopi w Tajlandii.

Grupa twierdzi, że ich główną obawą i powodem, dla którego chcą zawieszenia, jest to, że wiele osób używa konopi indyjskich do użytku rekreacyjnego, co nie było intencją dekryminalizacji i mają szczególne obawy dotyczące młodzieży.

Grupa powiedziała również, że ma obawy o zdrowie publiczne i chce tylko zapewnić ludziom bezpieczeństwo.

Dzieje się tak, gdy wyskakujące kawiarnie i sklepy z konopiami indyjskimi zaczęły się mnożyć, szczególnie w strefach turystycznych, takich jak Pattaya.

Ponadto stowarzyszenie zachęcało również do podpisania petycji z żądaniem podobnej sprawy poprzez: change.org.

Od czasu prasy rząd oficjalnie nie odpowiedział na petycję, która spotkała się z podzielnymi opiniami i punktami widzenia w Internecie. Wielu internautów stwierdziło, że czują, że może być za późno, a dżin jest już poza butelką.

TPN zauważa, że ​​grupy islamskie z siedzibą na południu Tajlandii mocno naciskali również na zakończenie dekryminalizacji konopi, chociaż ten nacisk opiera się głównie na podstawach religijnych i moralnych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.