Tajlandia zgłasza trzeci potwierdzony przypadek małpiej ospy, który jest niemieckim turystą w Phuket

Krajowy –

Tajlandia w środę 3 sierpnia zgłosiła trzeci potwierdzony przypadek małpiej ospy, który jest niemieckim turystą, który miał przywieźć chorobę z zagranicy.

Dr Opas Karnkawinpong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, ujawnił dziś rano Associated Press, że ostatnim pacjentem był 25-letni obywatel Niemiec, który przybył do Phuket 18 lipca. Uważano, że jego wstępne wyniki badania choroby zostały zainfekowane przed wjazdem do Tajlandii. Ministerstwo Zdrowia Publicznego jest obecnie w trakcie monitorowania bliskich kontaktów i tworzenia szczegółowego harmonogramu badania choroby.

„Trzeci pacjent miał gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych i wysypki w okolicy narządów płciowych. Objawy są dość oczywiste. Dlatego szukał pomocy medycznej w miejscowym szpitalu. Ponieważ miał również historię podróżowania z zagranicy, jego próbki zostały wysłane do badania na ospę małp” – zwrócił się dr Opas.

Pacjent jest teraz pod ścisłą obserwacją personelu medycznego i urzędników zdrowia publicznego. Dyrektor Generalny wezwał opinię publiczną do zachowania spokoju, ponieważ choroba nie jest łatwa do zarażenia.

Dodał: „Żadne bliskie kontakty z pierwszych dwóch potwierdzonych przypadków nie zostały zakażone. Pozostają jednak pod obserwacją zdrowotną przez 21 dni. Dwóch pacjentów również wracało do zdrowia bez terapii antyretrowirusowej. Ale takie leczenie może być konieczne w przypadku pacjentów ze słabym układem odpornościowym”.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.