Tajlandia zgłasza swój czwarty potwierdzony przypadek małpiej ospy w Bangkoku

Krajowy –

Potwierdzono, że czwartym przypadkiem małpiej ospy w Tajlandii była 22-letnia obywatelka Tajlandii, która miała bliski kontakt z obcokrajowcem w klubie rozrywkowym w Bangkoku.

Dr Opas Karnkawinpong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, powiedział Associated Press w piątek, 5 sierpnia, że ​​pacjentka regularnie odwiedzała lokale rozrywkowe w stolicy raz w tygodniu i podobno miała bliski kontakt z obcokrajowcem.

Pacjent zaczął mieć lekką gorączkę 29 lipca, ale nadal odwiedzał placówki w tej samej okolicy z przyjaciółmi zarówno z Tajlandii, jak i z zagranicy. Następnego dnia podobno zaczęła mieć pęcherze na rękach i nogach, zanim rozprzestrzeniły się na całym ciele, w tym na genitaliach.

22-letni pacjent zgłosił się następnie 3 sierpnia do szpitala w Samut Prakan. Jej próbki zostały zebrane i przebadane na Wydziale Nauk Medycznych i Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Chulalongkorn. Wyniki potwierdziły wykrycie wirusa Monkeypox w czwartek, 4 sierpnia.

Obecnie zostaje przeniesiona do Instytutu Bamrasnaradura Departamentu Kontroli Chorób na ścisłą obserwację przez co najmniej 21 dni.

Urzędnicy z Wydziału ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Departamentu Zdrowia Bangkoku prowadzą badania zdrowotne w celu wyśledzenia ryzykownych kontaktów pacjentki, którymi są jej współlokatorzy i przyjaciele, a także podejrzanego obcokrajowca, który był jej bliskim kontaktem z miejsca zdarzenia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.