Kambodża deportuje nigeryjskiego chorego na ospę małp, który uciekł z Tajlandii i zakazuje mu powrotu na trzy lata

Kambodża -

Władze Kambodży deportują wyleczonego z Nigerii pacjenta z ospą małpy do jego kraju i zabronią mu ponownego wjazdu do kraju przez trzy lata, jak podała kambodżańska imigracja w niedzielę, 7 sierpnia.

27-letni pacjent uciekł z Tajlandii do Kambodży w oczekiwaniu na potwierdzony wynik małpiej ospy 22 lipca. Został schwytany w mieszkaniu w Phnom Penh następnego dnia i przewieziony do Szpitala Przyjaźni Khmersko-Radzieckiej na leczenie.

W sobotę 6 sierpnia mężczyzna wyzdrowiał i został wypisany ze szpitala. Dostanie jednak zakaz wjazdu do kraju przez trzy lata. Jest również uważany za pierwszy i jedyny importowany przypadek małpiej ospy w Kambodży.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.