Ogłoszenie ustawy o zakładach Kratom w Tajlandii, krótkie podsumowanie szczegółów

Tajlandia-

  Ustawa o zakładach Kratom została opublikowana wczoraj (26 sierpnia) w Gazecie Królewskiejth). Liście Kratom nie mogą być sprzedawane osobom poniżej 18 roku życia, kobietom karmiącym piersią i kobietom w ciąży.

Od dziś (27 sierpnia) weszła w życie ustawa o zakładach Kratom. Rośliny Kratom są obecnie uważane za uprawę, która pobudzi gospodarkę.

Przykłady niektórych ważnych sekcji w ustawie to:

Sekcja 10: Eksport lub import liści Kratom musi uzyskać zgodę odpowiednich władz. Naruszenie może skutkować karą do jednego roku więzienia i/lub grzywną w wysokości do 100,000 XNUMX bahtów.

Sekcja 24: Liście Kratom lub Kratom jako składniki żywności nie mogą być sprzedawane do

1) Osoby poniżej 18 roku życia, kobiety karmiące piersią

2) Kobiety w ciąży

3) Kobiety karmiące piersią

Naruszenie sekcji 24 to grzywna do 30,000 XNUMX bahtów.

Sekcja 25: Liście Kratom nie mogą być sprzedawane w poniższych miejscach:

1) Miejsca edukacyjne

2) Akademiki

3) Parki publiczne, ogrody zoologiczne i parki rozrywki

4) Automaty sprzedające

Naruszenie sekcji 25 to grzywna do 50,000 XNUMX bahtów.

Sekcja 26: Zachęcanie reklamą do mieszania kratomu z substancjami psychotropowymi jest zabronione. Naruszenie to do dwóch lat więzienia i/lub grzywna do 200,000 XNUMX bahtów.

Media TPN zauważyły, że syrop na kaszel jest jednym ze składników używanych przez lokalnych nastolatków do przygotowania koktajlu znanego lokalnie jako 4X100 ("Zobacz Koon Roy po tajsku").

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/