Dwa minibusy z Phuket wezwane na przesłuchanie po kłótni o odbiór zagranicznych klientów w pobliżu przystani Rassada w piątek

Mueang Phuket, Phuket -

Kierowcy dwóch minibusów zostali wezwani na posterunek policji w Phuket w niedzielę, 4 września, po kłótni o odbiór zagranicznych klientów w pobliżu molo Rassada w dzielnicy Mueang w piątek 2 września.

Udostępniono w Internecie klip z kłótni, na którym widać, jak kierowca minivana rozmawia z mężczyzną w czarnej koszuli, który twierdził, że jest kierownikiem kolejki taksówek i kazał czterem zagranicznym turystom wysiąść z minibusa. Następnie kierowca wyjaśnił turystom, że wyrozumiali, podczas gdy mężczyzna został usłyszany na filmie, mówiąc, że kazano mu monitorować, kto jest „mafią taksówkową”.

Widoczny na filmie kierowca minivana przybył w niedzielę na komisariat policji na dalsze przesłuchanie. Według jego oświadczenia, turystki skorzystały z aplikacji do obsługi usługi z jego firmy minibusowej.

Kiedy odebrał je przed molo Rassada, został zatrzymany przez innego pracownika minibusa, który regularnie obsługiwał cudzoziemców w okolicy.

Mężczyzna, który miał na sobie czarną koszulę, został również wezwany na komisariat policji na przesłuchanie w następnym kroku. Żaden z mężczyzn nie został zidentyfikowany przez organy ścigania.

Adcha Buachan z Urzędu Transportu Prowincji Phuket i powiązani z nim urzędnicy również przybyli na miejsce, aby monitorować i badać więcej szczegółów, aby rozważyć, czy takie działanie zostało uznane za naruszenie ustawy o pojazdach lub ustawy o transporcie lądowym.

Powiedział dziennikarzom: „Jeśli chodzi o sprawę, obie strony złożyły już skargi na policję, które są obecnie w toku śledztwa. Firma kierowcy minibusa również złożyła skargę na publikację filmu, oskarżając ich o bycie mafią taksówkarską, która może mieć negatywny wpływ na firmę i turystykę w Phuket.”

„Policja turystyczna szuka również czterech turystek widzianych w filmie, aby poznać swoją wersję historii i stworzyć wzajemne zrozumienie tego, co dokładnie wydarzyło się w piątek”. Adcha zakończyła.

Ponieważ nagranie doprowadziło do skargi prawnej, media TPN nie zamieszczą go w ramach artykułu.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.