Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed gwałtownymi powodziami spowodowanymi odosobnionymi ulewnymi lub bardzo ulewnymi deszczami w większości części kraju w tym tygodniu

Krajowy –

Tajski Departament Meteorologiczny ostrzegał przed odosobnionymi ulewnymi lub bardzo ulewnymi deszczami i ich nagromadzeniem, które mogą powodować gwałtowne powodzie i przelewy przez cały ten tydzień, od 11 do 17 września.

Ogólnie rzecz biorąc, w dniach jedenastego i trzynastego nad Morzem Andamańskim, południem i Zatoką Tajlandzką przeważał umiarkowany monsun południowo-zachodni. Dlatego na początku tygodnia możliwe są pojedyncze obfite lub bardzo ulewne deszcze, podczas gdy ciągłe opady spodziewane są na północy, północnym wschodzie, centralnym, w tym Bangkoku i jego okolicach, na wschodzie i południu od 11 do 13 dnia miesiąca.

W północnej Tajlandii pojedyncze bardzo ulewne deszcze występują prawdopodobnie od 11 do 12 lutego, a do końca tygodnia prognozowane są rozproszone do dość rozległych deszczy z piorunami i odosobnionymi ulewnymi deszczami. Minimalna temperatura wynosi 21-25°C, a maksymalna 28-34°C.

W północno-wschodniej części spodziewane są rozproszone lub dość rozległe deszcze z odosobnionymi ulewnymi deszczami przez cały okres z minimalną temperaturą 20-26°C i maksymalną temperaturą 28-36°C.

W centralnej części deszcze rozproszone i pojedyncze ulewne deszcze są przewidywane w dniach 12-13. Minimalna temperatura to 17-22 °C, a maksymalna to 27-31°C.

W Bangkoku i okolicach prognozowane są rozproszone do dość rozległych burz z piorunami i odosobnione ulewne deszcze z minimalną temperaturą 24-28 °C i maksymalną 30-36 °C.

We wschodniej Tajlandii przez cały okres prognozowane są rozproszone do dość rozległych burz z piorunami i odosobnione ulewne deszcze. Od 11 do 13 wysokość fali mogła sięgać około 1 metra i powyżej 1 metra w burzach. A od 14 do 17 może osiągnąć około 2 metry i ponad 2 metry w burzach.

Na wschodnim wybrzeżu południowej Tajlandii w dniach 12–13 spodziewane są pojedyncze deszcze z piorunami i pojedyncze ulewne deszcze, a wysokość fali wynosi około 1 metra i powyżej 1 metra w przypadku burz. Rozproszone deszcze z pojedynczymi ulewnymi deszczami są spodziewane do 17, a wysokość fali wynosi około 1-2 metry i około 2 metry w deszczach.

Na zachodnim wybrzeżu między 11 a 13 rokiem prognozowane są rozproszone burze z piorunami i pojedyncze ulewne deszcze, a wysokość fali wynosi około 1 metra i powyżej 1 metra w przypadku burz. W dniach 14-17 prognozowane są rozproszone do dość rozległych burz z odosobnionymi ulewnymi deszczami.

W prowincjach od Phangnga w górę, wysokość fali wynosi około 2 metry i powyżej 2 metrów w przypadku opadów atmosferycznych, podczas gdy w prowincjach od Phuket w dół spodziewane są około 1-2 metry i powyżej 2 metrów.

Departament ostrzega ludzi w całym kraju, aby uważali na ulewne deszcze i ich nagromadzenie, które mogą powodować gwałtowne powodzie i przelewy, zwłaszcza wzdłuż dróg wodnych w pobliżu podgórza i nizin. Wszystkie statki powinny postępować ostrożnie i unikać burz z piorunami od 14 do 17 maja.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.