Spojrzenie na nadchodzący tydzień w wiadomościach tajlandzkich: data Prayuta z przeznaczeniem, koniec dekretu nadzwyczajnego

Tajlandia-

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym my w mediach TPN podkreślamy najważniejsze historie, które pojawią się w przyszłym tygodniu, które zdaniem naszego zespołu redakcyjnego nasi czytelnicy powinni monitorować i być ich świadomymi.

Poniższe informacje dotyczą tygodnia od 25 września do 1 października 2022 r.

Rzućmy okiem na to, co należy zrobić w nadchodzącym tygodniu.

1. Tajski Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawie zawieszenia kadencji premiera Tajlandii w dniu 30 września o godzinie 3:XNUMX

Największą historią do naśladowania w przyszłym tygodniu z pewnością będzie ta.

Prayut Chan-O-Cha jest obecnie zawieszony w sprawowaniu funkcji premiera z powodu debaty tajlandzkiego Trybunału Konstytucyjnego na temat jego limitu kadencji i jego statusu prawnego. Prayut pozostaje ministrem obrony w tym okresie.

Według opozycji, Prayut osiągnął swój prawny limit ośmiu lat, jeśli liczyć od 2014 roku, kiedy to generał Prayut poprowadził wojskowy zamach stanu, aby przejąć rząd.

Jednak według obecnego rządu Prayut jest legalnie premierem dopiero od 2017 r., kiedy aktualna konstytucja została ratyfikowana, a Prayut oficjalnie został premierem.

Trybunał Konstytucyjny orzeka w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej historii i jej tła, kliknij tutaj.

2. Dekret nadzwyczajny, który ostatecznie wygasa po 30 września

Dekret nadzwyczajny w sprawie kontroli koronawirusa Covid-19 ostatecznie zakończy się w przyszłym tygodniu po dwóch i pół roku.

Dekret obowiązywał od marca 2020 r. I chociaż w pewnym momencie znacznie ograniczył jego uprawnienia i mandaty, dekret był szeroko stosowany do egzekwowania ograniczeń, mandatów, godzin policyjnych, przepisów i innych związanych z Covid-19.

Krytycy dekretu konsekwentnie twierdzili, że jest on wykorzystywany do tłumienia protestów prodemokratycznych i łatwego zatrzymywania protestujących, którzy z jakiegoś powodu są zdenerwowani rządem Tajlandii. Jednak rząd Tajlandii nadal utrzymywał podczas pandemii, że dekret był używany tylko do kontrolowania pandemii Covid-19 i ochrony zdrowia ludzi.

Wraz z zakończeniem dekretu oznacza to, że Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 lub CCSA, utworzone jako wydział ratunkowy podczas pandemii w celu nadzorowania zarządzania walką z pandemią, zostanie rozwiązane, a całe kierownictwo Covid-19 zostanie przeniesione do Ministerstwa Zdrowia Publicznego .

Oznacza to również, że odwiedzający Tajlandię nie będą już musieli udowadniać, że są zaszczepieni przeciwko Covid-19 lub wzięli udział w niedawnym teście. Koniec dekretu przywróci również specjalne strefy administracyjne, takie jak Bangkok i Pattaya, pod ich pełną samodzielną jurysdykcję i administrację.

Więcej informacji na temat koniec dekretu nadzwyczajnego kliknij tutaj.

To powinien być ekscytujący tydzień przed nami! Będziemy Was informować przez cały tydzień w mediach TPN.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.