W przyszłym tygodniu w większości części Tajlandii spodziewane są obfite lub bardzo ulewne deszcze z powodu burzy tropikalnej „NORU”

Krajowy –

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) donosi, że od 24 do 29 września w większości obszarów Tajlandii możliwe są obfite lub bardzo ulewne deszcze z powodu silnej burzy tropikalnej NORU.

Zgodnie z zapowiedziami, w dniach 24–26 dnia na północy, w środkowej i północno-wschodniej Tajlandii występuje silne koryto monsunowe, co skutkuje obfitymi deszczami w kraju i odosobnionymi ulewnymi lub bardzo ulewnymi deszczami na północy, północnym wschodzie. , centrum obejmujące Bangkok i jego okolice, wschód i południe Tajlandii.

Tymczasem burza NORU przesuwa się z zachodu na południowy zachód, mijając Filipiny na środkowym Morzu Południowochińskim 25 września – 26 września, zanim wyląduje nad środkowym Wietnamem w dniach 27-28 września.

Powoduje to ulewne lub bardzo ulewne deszcze na niektórych obszarach północnej, północno-wschodniej, środkowej i wschodniej Tajlandii od 27 do 29 września.

W tym okresie wzmocni się również południowo-zachodni monsun na Morzu Andamańskim i Zatoce Tajlandzkiej. Silne wiatry wymuszają falę o wysokości do 2-3 metrów na Morzu Andamańskim i górnej części Zatoki Tajlandzkiej oraz ponad 3 metry wysokości podczas burz.

Departament ostrzega społeczeństwo, aby uważało na trudne warunki, które mogą powodować gwałtowne powodzie i przelewy, zwłaszcza wzdłuż dróg wodnych w pobliżu podgórza i nizin. Wszystkie statki powinny postępować ostrożnie i unikać burz. Małe łodzie na Morzu Andamańskim pozostają na lądzie przez cały okres.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.