Co najmniej 30 osób zabitych, w tym dzieci, w masowej strzelaninie w centrum opieki nad dziećmi dzisiejszego popołudnia w Nong Bua Lamphu, napastnik podobno popełnia samobójstwo

FOTO: Thairath

Nong Bua Lamphu –

Według doniesień ponad 30 osób, w tym dzieci, zostało zabitych w masowej strzelaninie w ośrodku opieki nad dziećmi w dystrykcie Uthai Sawan w prowincji Nong Bua Lamphu w czwartek po południu, 6 października.

Napastnikiem był podobno były policjant, który po strzelaninie około godziny 1:00 natychmiast uciekł. Jednak później zmarł przez samobójstwo w domu po zabiciu żony i trzyletniego dziecka.

Dokładna liczba ofiar masowych strzelanin wciąż jest oficjalnie potwierdzona, ale lokalne media podały, że liczba ta może wynosić nawet 36 osób, w tym 12 dorosłych i 24 dzieci w wieku około dwóch lat. Około 12 osób zostało rannych, w tym osiem w stanie krytycznym, a lokalne szpitale proszą o pomoc w oddawaniu krwi.

Lokalne media podały również, że napastnik, którego nazwisko zostało później ujawnione jako Panya Kamrap, był byłym funkcjonariuszem policji, który został zmuszony do opuszczenia stanowiska po tym, jak został wcześniej oskarżony o udział w nielegalnych narkotykach, a raz został podobno aresztowany za posiadanie pewnej ilości metamfetaminy.

Od dzisiejszego popołudnia szef królewskiej policji Tajlandii Damrongsak Kittiprapas pilnie leci do prowincji, aby zbadać i zbadać sprawę. Trwa dochodzenie w sprawie przyczyny lub motywu masowej strzelaniny. Władze poprosiły również ludzi, aby nie udostępniali filmów ani zdjęć z strzelaniny w mediach społecznościowych z szacunku dla ofiar i ich rodzin. To rozwijająca się historia.

AKTUALIZACJA: 6:30.

Premier Prayut Chan-O'Cha ma w piątek odwiedzić Nong Bua Lamphu, aby złożyć kondolencje rodzinom ofiar. Tymczasem minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul nakazał prowincjonalnym urzędnikom zdrowia publicznego zapewnienie pomocy i wsparcia rannym i rodzinom ofiar.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.