Spojrzenie na nadchodzący tydzień w Tajlandii: Rozprawa z przestępczością trwa w całym kraju, właściciele barów w obszarach turystycznych chcą legalnego zamknięcia o 4 rano przed Mistrzostwami Świata

Tajlandia-

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przyjrzymy się najważniejszym artykułom w Tajlandii, które mają powstać w przyszłym tygodniu. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą szybko nadrobić zaległości i na co zwracać uwagę w przyszłym tygodniu.

Największą historią w Tajlandii jest ciągłe zwalczanie nielegalnych narkotyków i broni palnej w całym kraju. Było to częściowo spowodowane tragiczną masową strzelaniną w przedszkolu w Nong Bua Lamphu ponad tydzień temu. Rozprawę zarządził premier Tajlandii Prayut Chan-O-Cha.

Akcja rozpoczęła się od przeskanowania ważnych sił policyjnych, w tym w naszych głównych obszarach zasięgu, w Pattaya i Phuket, pod kątem testów narkotykowych. Gdy organy ścigania zostały przetestowane, w całym kraju rozpoczęły się wiece i represje.

Częścią tych represji było ścisłe przestrzeganie prawnych godzin zamykania obiektów rozrywkowych i klubów nocnych, w tym w strefach turystycznych, które są silnie uzależnione od tej branży.

Właściciele firm i turyści od wielu dni narzekają na ścisłe zamknięcia, co noc wypuszcza tysiące ludzi na ulice i powoduje więcej problemów. Ponadto, gdy Mistrzostwa Świata są tuż za rogiem, istnieje poważny problem, jeśli represje będą kontynuowane, zasadniczo powstrzymując turystów i mieszkańców przed cieszeniem się późnymi meczami w barach i klubach nocnych.

Urząd Turystyki Tajlandii od miesięcy naciskał na legalne zamknięcie obszarów turystycznych o czwartej nad ranem, doskonale wiedząc, że turyści w strefach turystycznych, takich jak Pattaya i Samui, nie chcą być odsyłani do domu o północy lub 2 w nocy. Jednak propozycja została podtrzymana przez konserwatywne grupy zaniepokojone, że może to prowadzić do większej przestępczości i wypadków samochodowych.

Przyszły tydzień lub dwa może być bardzo zaawansowany, aby pokazać, co przyniesie przyszłość tej propozycji, a także jak długo potrwa obecne represje. Jak zawsze będziemy Cię informować o sytuacji.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.