Najnowsze aktualizacje na drodze Patong Hill w Phuket

Kathu, Phuket –

W niedzielę 23 października zgłoszono osuwisko na drodze pod górę autostrady w kierunku Patong Hill w dzielnicy Kathu, spowodowane wcześniej silnymi powodziami w subdystrykcie Patong.

W związku z tym ruch do szpitala Patong został zablokowany. Droga była również zamknięta od rana. Tymczasem w Kathu Park powstaje tymczasowy szpital polowy, zanim władze zdążą utorować drogę. Szpital zostanie otwarty we wtorek 25 października.

W międzyczasie gubernator Phuket Narong Woonsiew i powiązane agencje odbyły spotkanie, aby omówić i śledzić postępy w zakresie rozwiązań i napraw na autostradzie 4029 lub Patong Hill Road. Zgodnie ze wstępną dyskusją, tymczasowy remont drogi zostałby przeprowadzony wraz z instalacją palowania i budową barier ściennych przy budżecie 4.9 miliona bahtów.

Władze ekspresowe Tajlandii (EXAT) przyspieszyły również projekt tunelu drogowego „Kathu-Patong”, aby rozwiązać problemy z osuwaniem się ziemi. Oczekuje się, że projekt zostanie w pełni uruchomiony do użytku publicznego w 2027 roku.

Tunel będzie miał długość 3.98 km, aby ułatwić kierowcom podróżowanie między dwoma dzielnicami, a także odciążyć ruch i wypadki na autostradzie 4029. Budowa rozwiąże również problem osuwisk i stanie się miejscem ewakuacji w przypadku katastrof.

Od niedzieli droga jest zamknięta dla wszystkich pojazdów i dostępna tylko dla pieszych. Władze miejskie Patong zorganizowały transfer spod znaku Patong City – Patong Firefighter Station między 07:00 rano. i 8:00.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.