Ciało nauczyciela tajskiego zabitego podczas Halloweenowej paniki w Seulu przybywa do Tajlandii

Krajowy —

Ciało 27-letniej nauczycielki Tajlandii, która zginęła w tłumie Itaewon w Seulu w Korei Południowej, podczas ostatniego Halloween, dotarło do jej rodzinnego miasta w prowincji Phetchabun.

Nauczycielka języka koreańskiego, pani Natthica Makaew, znana jako „Nauczyciel Bambam”, była jedną ze 156 zmarłych ofiar, które zginęły w Halloweenowa panika w stolicy Korei Południowej Seulu w ostatnią sobotę 29 października.

ZDJĘCIE: Khaosod

Nauczyciel Bambam jest obywatelem Tajlandii urodzonym w dzielnicy Lok Sam w Phetchabun. Po ukończeniu studiów licencjackich z języka koreańskiego na Maha Sarakham University, nauczycielka Bambam opuściła swoją ojczyznę, aby studiować półroczny kurs języka koreańskiego na Uniwersytecie Sogang w Seulu, aby uzyskać certyfikat uprawniający do nauczania języka w Tajlandii.

Jej ciało przybyło na lotnisko Suvarnabhumi dzisiaj o 4.30 rano, 5 listopada. Została zabrana do swojej matki, 64-letniej pani Na Makaew, w Phetchaboon na usługi pogrzebowe.

ZDJĘCIE: Khaosod

Według ambasady rząd Korei Południowej wypłaci 20 milionów wonów (532,000 15 bahtów) w ramach rekompensaty dla każdej rodziny i kolejne 400,000 milionów (XNUMX XNUMX bahtów) na transport i inne wydatki.

Rodzina nauczycielki Bambam jest również uprawniona do innego odszkodowania — 50,000 15,500 bahtów za jej pogrzeb i XNUMX XNUMX bahtów z jej emerytury — na mocy tajskiej ustawy o ubezpieczeniach społecznych, powiedział jej tajlandzki urzędnik ds. pracy.

To była wielka ulga, ponieważ rodzina właśnie przygotowywała się do pożyczenia 400,000 XNUMX bahtów na pokrycie wszystkich kosztów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/