Tajlandia wyróżniona przez WHO za bycie mistrzem w radzeniu sobie z pandemią Covid-19

ZDJĘCIE: Matichon Online

Krajowy —

Tajlandia została uznana za światowego lidera w walce z pandemią COVID-19 przez dr Tedros Adhanom Ghebreyesu, dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Dr Tedros powiedział niedawno w liście skierowanym do tajlandzkiego ministra zdrowia publicznego Anutina Charnvirakula, że ​​dziękuje Anutinowi za „Championing the Universal Health and Preparedness Review (UHPR)”.

Ponadto dr Tedros poinformował Anutina, że ​​Tajlandia odegrała kluczową rolę jako jeden z pierwszych krajów na świecie i pierwszy kraj w regionie Azji Południowo-Wschodniej, który pilotował inicjatywę UHPR w sytuacjach kryzysowych dotyczących zdrowia publicznego i radzenia sobie z kryzysem COVID-19 .

Szef WHO przytoczył wiele krytycznych aktywów Tajlandii, które w dużej mierze pomagały i chroniły jej ludność i mieszkańców podczas pandemii COVID-19. Atuty te obejmowały promowanie silnej koordynacji wielosektorowej, posiadanie skutecznego systemu publicznej opieki zdrowotnej i ubezpieczeń zdrowotnych z oddaną siłą roboczą oraz innowacyjne podejścia do poprawy zdrowia.

DR. Tedros uznał również Tajlandię za model wytycznych dla członków WHO, których należy przestrzegać w ramach przygotowań do pojawiających się chorób.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.