Propozycja przedłużenia godzin zamknięcia klubów nocnych do 4 nad ranem przeniesiona na koniec listopada do rozpatrzenia przez gabinet Tajlandii

Krajowy —

Minister Turystyki i Sportu Pipat Ratchakitprakarn przełożył do rozpatrzenia propozycję przedłużenia prawnych godzin zamknięcia klubów nocnych w obszarach turystycznych z 2 w nocy na 4 w nocy, ponieważ więcej obszarów domagało się przedłużenia.

Minister powiedział, że propozycja, która pierwotnie miała być rozpatrzona przez gabinet jutro, 15 listopada, została przełożona na 29 listopada, ponieważ więcej obszarów, takich jak prowincje Songkhla i Kanchanaburi, również chce przedłużenia godzin zamknięcia.

Osiem oryginalnych obszarów pilotażowych obejmuje Phuket, Krabi, Phang Nga, Samui, Pattaya, Hua Hin, Chiang Mai i Bangkok. Minister Pipat stwierdził, że musi rozważyć również obszary, które wnioskowały o przedłużenie później, dlatego propozycja nie wejdzie na obrady Rady Ministrów co najmniej do 29 listopada.

„Wiele obszarów spełnia kryteria otwarcia do 4 nad ranem. Uważam, że te obszary również chcą przedłużyć ich legalne godziny zamknięcia”, powiedział Pipat, „Jednak ministerstwo i gabinet potrzebują więcej czasu na badanie, abyśmy nie pozostawili żadnego obszaru za sobą”.

Zmiana harmonogramu nie była spowodowana krytyką internautów ani protest ofiar jadących pod wpływem alkoholu, potwierdził minister. Dodał, że wydłużając legalny czas zamykania klubów nocnych tylko o 3-4 godziny, gospodarka na tych obszarach poprawi się o ponad 30-40%.

Media TPN zauważają, że biorąc pod uwagę opóźnienia dotyczące rozszerzeń, może to wpłynąć na oglądanie mistrzostw świata w późnych meczach, już zagrożone ze względu na spory o prawa do transmisji między odpowiednimi agencjami, co można zobaczyć TUTAJ.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/