15 przemytników narkotyków zginęło w strzelaninie z tajlandzkimi żołnierzami na granicy w Chiang Mai

Chiang Mai-

Piętnastu przemytników narkotyków zginęło w strzelaninie z tajlandzkimi żołnierzami z Pha Muang w pobliżu granicy tajsko-birmańskiej w dystrykcie Fang.

Dowódca grupy zadaniowej Pha Muang, generał dywizji Suparerk Sathapornpol, powiedział tajskim mediom zeszłej nocy (7 grudniath), że tajscy żołnierze obserwowali znany szlak przemytu narkotyków w lesie w podokręgu Mon Pin. Grupa zadaniowa Pha Muang jest odpowiedzialna za egzekwowanie patroli granicznych w rejonie Złotego Trójkąta, gdzie szerzy się przemyt narkotyków między krajami.

Według generała dywizji Suparerka granicę z Myanmarem przekraczało około 20 przemytników z torbami. Żołnierze kazali przemytnikom narkotyków zatrzymać się, ale zamiast tego otworzyli ogień. Strzelanina trwała około dziesięciu minut i żaden tajlandzki żołnierz nie został ranny podczas operacji.

Dziś rano (8 grudnia brth) Na miejscu znaleziono 15 ciał przemytników z 29 workami krystalicznej metamfetaminy, karabinem Kabine i granatem ręcznym.

Tożsamość przemytników narkotyków i operacja, w którą byli zaangażowani, jest nadal badana przez grupę zadaniową Pha Muang.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/