AKTUALIZACJA: Co najmniej 30 marynarzy nadal zaginęło po zatonięciu statku Royal Thai Navy

Prachuap Khiri Khan –

Ekspansywne poszukiwania co najmniej 30 zaginionych marynarzy wciąż trwają po tym, jak HTMS Sukhothai zatonął podczas sztormu w Zatoce Tajlandzkiej w niedzielę wieczorem.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Statek Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii wywrócił się u wybrzeży dzielnicy Bang Saphan. 73 członków załogi zostało uratowanych, a około 33 wciąż jest na morzu.

Teraz nasza aktualizacja:

Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii zaprzeczyła doniesieniom o odnalezieniu 10 zaginionych marynarzy, a jeden nie żyje. Stwierdzili, że zatonął więcej niż jeden statek, chociaż nie podali szczegółów dotyczących innych statków.

HTMS Sukhothai, korweta klasy Rattanakosin, wywróciła się w pobliżu Prachuap Khiri Khan około godziny 11.30:XNUMX w niedzielę, powiedział rzecznik Marynarki Wojennej admirał Pokkrong Monthatpalin.

Większość ze 106 członków załogi została uratowana, ale około 30-31 z nich nadal dryfowało. Uważa się, że wszyscy mieli na sobie kamizelki ratunkowe.

Załoga znajdowała się na HTMS Sukhothai na patrolu 20 mil morskich od brzegu w dystrykcie Bang Saphan w prowincji Prachuap Khiri Khan, gdzie statek był rzucany przez wysokie fale na wzburzonym morzu.

Woda morska zaczęła wlewać się do korwety i zgasło zasilanie. Główny silnik przestał działać, a statek wymknął się spod kontroli. Statek zbudowany przez Tacoma Boatbuilding Company w Waszyngtonie wywrócił się około godziny 11:30 w niedzielę.

Trwają poszukiwania i ratownictwo prowadzone przez kilka statków.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.