Urząd Turystyki Tajlandii zmienia cel z przyciągnięcia 20 milionów turystów w 2023 roku do 25 milionów po ponownym otwarciu granic przez Chiny

Krajowy —

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zrewidował swój cel dla międzynarodowych turystów w 2023 r., mając na celu przyciągnięcie 25 milionów zamiast wcześniej planowanych 20 milionów, po tym jak Chiny ogłosiły koniec zamykania granic spowodowanych przez Covid.

Chiński rząd anulował również wszystkie środki kwarantanny i ograniczenia dotyczące lotów, które wejdą w życie 8 stycznia 2023 r. Szczegóły można śledzić za pośrednictwem ten link.

Jeśli chodzi o TAT, gubernator Yuthasak Supasorn powiedział, że zaproponuje rządowi przedłużenie okresu pobytu dla 3 grup zagranicznych podróżników przybywających do Tajlandii do 31 grudnia 2023 r. Tajlandia.

Yuthasak powiedział: „Zanim Chiny ogłosiły złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu, postawiliśmy sobie za cel przyciągnięcie co najmniej 20 milionów międzynarodowych turystów (nie licząc Chińczyków) do Tajlandii w 2023 roku. Jednak po tym, jak Chiny ogłosiły ponowne otwarcie swoich granic, nasz cel się zmienił przyciągnąć co najmniej 25 milionów międzynarodowych turystów, w tym chińskich turystów”.

Ponowne otwarcie Chin przynosi również wielką ulgę sektorowi turystycznemu w Tajlandii. Ale według Sisdivachra Cheewarattanaporna, prezesa Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży, rząd Tajlandii nadal musi uważnie monitorować, czy chiński rząd oficjalnie ogłosi i zezwoli na turystykę wyjazdową po 8 stycznia 2023 r.

Powiedział: „Tajlandia i Japonia będą jedną z pierwszych grup krajów, do których Chiny pozwolą swoim obywatelom podróżować”.

Niezależnie od tego analitycy z branży turystycznej nie spodziewają się natychmiastowego ożywienia chińskiej turystyki z wielu powodów, w tym obecnej dużej epidemii Covid w Chinach i możliwych ograniczeń w krajach zezwalających chińskim turystom na wjazd. Na przykład Japonia już zaczęła, że ​​chińscy turyści będą po przyjeździe należy wykonać test na Covid-19 i w przypadku pozytywnego wyniku poddać się 7-dniowej kwarantannie.

Ponadto oczekuje się, że Chiny nie od razu zezwolą na podróżowanie wszystkim typom turystów, zamiast tego skupią się najpierw na studentach, osobach podróżujących służbowo, wizytach rodzinnych i relaksujących podróżach turystycznych w falach.

Chińskie grupy wycieczkowe i firmy na dużą skalę również prawdopodobnie zajmą kilka miesięcy, aby w pełni wznowić działalność, więc może minąć trochę czasu, zanim autobusy wycieczkowe przewożące chińskich turystów ponownie staną się częstym widokiem w Tajlandii.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.