Tajski ekspert ds. Zdrowia mówi, że Covid z Zachodu jest bardziej niebezpieczny niż z Chin

Krajowy —

Wpływowy tajski wirusolog powiedział, że nowe szczepy Covid-19 od turystów podróżujących z Zachodu są bardziej niepokojące niż starsze szczepy od turystów podróżujących z Chin.

Dr Yong Poovorawan wystąpił dzisiaj, 6 stycznia, aby rozwiać obawy Tajów związane z gwałtownym wzrostem infekcji Covid-19 w świetle zbliżającego się złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu w Chinach od 8 stycznia.

Dr Yong, który jest szefem Centrum Doskonałości Wirusologii Klinicznej na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Chulalongkorn, napisał na swojej ścianie na Facebooku, że: BA.19, który rozprzestrzenił się już w Tajlandii”.

Następnie powiedział: „Powinniśmy bardziej martwić się szczepami, które nie rozprzestrzeniły się w Tajlandii, zwłaszcza wariantem BQ z krajów zachodnich, który jest bardziej niepokojący”. Lekarz skomentował również niektórych turystów, że „nie sprawdzamy i nie możemy ich zmusić do noszenia maseczek”.

Zdaniem dr Yonga liczba przypadków Covid-19 w Tajlandii spada w Tajlandii z powodu zmian sezonowych. 70% Tajów (około 50 milionów) zostało zarażonych koronawirusem, a 90% ma już przeciwciała ze szczepienia lub infekcji.

Powiedział: „Mutacja wirusa może wystąpić w dowolnym miejscu na świecie… Nie ma sensu blokować turystom z określonego kraju wjazdu do królestwa”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

 

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.