Tajski demaskator ściga zawieszonego ministra

Krajowy —

Polityk, który został demaskatorem, Chuvit Kamolvisit, wściekle atakuje ministrów partii Bhumjaithai, zwłaszcza zawieszonego ministra transportu Saksayama Chidchoba, za wiele rzekomych nieprawidłowości w ogromnym projekcie pociągu elektrycznego Orange Line.

Saksayam, który jest również członkiem partii Bhumjaithai, która przede wszystkim dążyła do legalizacji marihuany, został zawieszony w pełnieniu funkcji ministerialnych po tym, jak Trybunał Konstytucyjny przyjął przeciwko niemu pozew dotyczący rzekomego ukrywania udziałów w firmie budowlanej, której udzielił rządowej umowa do.

Petycję złożyły partie opozycyjne, które połączyły siły z Chuvitem.

W miniony piątek informator twierdził, że znalazł wiele nieprawidłowości w przetargu na projekt pociągu elektrycznego Orange Line nadzorowanym przez Saksayama. Na przykład minister miał rzekomo wyznaczyć pracownika firmy budowlanej jako pełnomocnika do przetargów na kontrakty z Wydziałem Autostrad i Wydziałem Dróg Wiejskich.

Chutwit stwierdził, że ma solidne dowody na poparcie swojego twierdzenia.

Dodał, że Saksaym przyznał ponad 82 kontrakty budowlane o wartości 1.2 miliarda bahtów firmie, w której posiadał udziały, dodając, że kandydat, który posiadał dla niego udziały, przekazał również ponad 7 milionów bahtów swojej partii politycznej Bhumjaithai.

Zawieszony minister na razie zaprzecza wszystkim zarzutom i czeka na rozstrzygnięcie sądu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/