Tajska policja zaostrza przepisy w celu rozwiązania problemu niebezpiecznego pyłu PM2.5

ZDJĘCIE: Bangkok Post

Krajowy —

Tajlandzki szef policji nakazał funkcjonariuszom organów ścigania w całym kraju zaostrzenie egzekwowania prawa w celu ograniczenia pyłu PM2.5.

Ruch Pola. Gen. Damrongsak Kittipraphat jest zgodny z niedawnym rozkazem premiera Prayuta Chan-o-cha, który wzywa odpowiednie agencje rządowe do współpracy w celu ograniczenia niezdrowego problemu pyłu PM2.5, według rzecznika Pol. Generał dywizji Archayon Kraithong.

Powiedział, że problem wynika z różnych czynników, takich jak transport, spalanie na zewnątrz, pożary lasów, przemysł i budownictwo. Poziom drobnego pyłu przekroczył bezpieczny próg 50 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m³) w kilku prowincjach Tajlandii, dlatego szef policji poinstruował funkcjonariuszy organów ścigania, aby wykonali następujące czynności:

  1. Zwiększyć surowość kontroli i egzekwowania prawa wobec osób korzystających z pojazdów emitujących czarny dym na drogach oraz zakazać korzystania z pojazdów powodujących zanieczyszczenie
  2. Zaostrzenie inspekcji i egzekwowania prawa wobec operatorów fabryk przemysłowych, którzy powodują zanieczyszczenie powietrza i działań budowlanych powodujących pylenie.
  3. Kontroluj i egzekwuj prawo wobec osób, które nielegalnie palą uprawy na otwartym terenie lub prowadzą niebezpieczną działalność.

Oprócz powyższego, rzecznik powiedział, że szef policji nakazał również lokalnym funkcjonariuszom policji wprowadzenie zakazu parkowania na głównych drogach, aby zapobiec zatorom w ruchu i zmniejszyć emisję dymu i cząstek stałych.

Na koniec kapitan policji zachęcał ludzi, aby nie jeździli bez potrzeby i wyłączali silniki samochodów na biegu jałowym oraz częściej korzystali z transportu publicznego.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.