Dzika bójka między zagranicznym personelem a turystami staje się wirusowa w Patong, Phuket - WIDEO

Patong –

Dzika bójka, w której uczestniczyli zarówno zagraniczni pracownicy baru/restauracji, jak i zagraniczni turyści, stała się wirusowa w Phuket w Tajlandii.

Szef dystryktu Kathu, Thitiwat Boonkit, powiedział Phuket Express, że po północy 27 marcath) zostali powiadomieni o bójce w barze/restauracji w Soi Saen Sabai w Patongu.

Policja i funkcjonariusze okręgowi przybyli na miejsce zdarzenia, ale zastali tylko jedną osobę zaangażowaną. Trzech cudzoziemców, pan ALOMARI, 25-letni obywatel Jordanii, pan Ahmed, 26-letni obywatel Egiptu i pan WAI LU SOE, obywatelstwo nieznane, którzy powiedzieli policji, że legalnie pracują w barze/restauracji.

Trzej pracownicy restauracji powiedzieli funkcjonariuszom, że było pięciu zagranicznych turystów o nieznanej narodowości, którzy byli bardzo nietrzeźwi. Zamówili trochę jedzenia i powiedzieli, że chcą to szybko. Personel powiedział, że musiał przygotowywać jedzenie w ścisłej kolejności klientów i miał kilku innych klientów przed pięcioma nietrzeźwymi turystami. Turyści zażądali przesunięcia do przodu w kolejce po jedzenie, a personel odmówił, twierdząc, że byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do innych klientów.

W tym momencie klienci wpadli we wściekłość i wrzucili kilka butelek do baru w personel restauracji. Pracownicy baru wściekli się i zaczęli walczyć z turystami, przy czym obie strony używały różnych broni, takich jak przybory kuchenne, krzesła, rury i inne.

Personel twierdził, że ich działania były samoobroną i że turyści zaatakowali ich jako pierwsi, personel natychmiast wezwał policję. Kiedy jednak funkcjonariusze organów ścigania przybyli do baru, zagraniczni turyści uciekli.

Policja w Patong prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu i dokona przeglądu CCTV, aby ustalić, czy historia personelu była poprawna i pomóc w poszukiwaniu grupy turystów. Patong Police powiedziała również, że działania prawdopodobnie przyniosą przynajmniej niektórym zaangażowanym żółtą lub czerwoną kartkę w ramach nowego systemu mającego na celu karanie i deportację niewłaściwie zachowujących się turystów.

Poniższy film może przeszkadzać wrażliwym widzom, zaleca się zachowanie dyskrecji.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.