Dzika bójka między zagranicznym personelem a turystami staje się wirusowa w Patong, Phuket - WIDEO

Patong –

Dzika bójka, w której uczestniczyli zarówno zagraniczni pracownicy baru/restauracji, jak i zagraniczni turyści, stała się wirusowa w Phuket w Tajlandii.

Szef dystryktu Kathu, Thitiwat Boonkit, powiedział Phuket Express, że po północy 27 marcath) zostali powiadomieni o bójce w barze/restauracji w Soi Saen Sabai w Patongu.

Policja i funkcjonariusze okręgowi przybyli na miejsce zdarzenia, ale zastali tylko jedną osobę zaangażowaną. Trzech cudzoziemców, pan ALOMARI, 25-letni obywatel Jordanii, pan Ahmed, 26-letni obywatel Egiptu i pan WAI LU SOE, obywatelstwo nieznane, którzy powiedzieli policji, że legalnie pracują w barze/restauracji.

Trzej pracownicy restauracji powiedzieli funkcjonariuszom, że było pięciu zagranicznych turystów o nieznanej narodowości, którzy byli bardzo nietrzeźwi. Zamówili trochę jedzenia i powiedzieli, że chcą to szybko. Personel powiedział, że musiał przygotowywać jedzenie w ścisłej kolejności klientów i miał kilku innych klientów przed pięcioma nietrzeźwymi turystami. Turyści zażądali przesunięcia do przodu w kolejce po jedzenie, a personel odmówił, twierdząc, że byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do innych klientów.

W tym momencie klienci wpadli we wściekłość i wrzucili kilka butelek do baru w personel restauracji. Pracownicy baru wściekli się i zaczęli walczyć z turystami, przy czym obie strony używały różnych broni, takich jak przybory kuchenne, krzesła, rury i inne.

Personel twierdził, że ich działania były samoobroną i że turyści zaatakowali ich jako pierwsi, personel natychmiast wezwał policję. Kiedy jednak funkcjonariusze organów ścigania przybyli do baru, zagraniczni turyści uciekli.

Policja w Patong prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu i dokona przeglądu CCTV, aby ustalić, czy historia personelu była poprawna i pomóc w poszukiwaniu grupy turystów. Patong Police powiedziała również, że działania prawdopodobnie przyniosą przynajmniej niektórym zaangażowanym żółtą lub czerwoną kartkę w ramach nowego systemu mającego na celu karanie i deportację niewłaściwie zachowujących się turystów.

Poniższy film może przeszkadzać wrażliwym widzom, zaleca się zachowanie dyskrecji.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.