Tajska Partia Demokratyczna popiera legalizację zabawek erotycznych

Krajowy —

Tajska Partia Demokratyczna powiedziała, że ​​popiera legalizację zabawek erotycznych w Tajlandii, gdzie są one obecnie nielegalne, jako przedmiot kontrolowany w celu zmniejszenia przestępstw seksualnych.

Pani Ratchada Thanadirek, dyrektor wykonawczy Partii Demokratów, ujawniła, że ​​w Tajlandii rośnie popyt na zabawki erotyczne, chociaż towary te są nadal uważane za nielegalne.

W rezultacie doszło do nielegalnego handlu zabawkami erotycznymi, co doprowadziło do utraty dochodów z niepobranych podatków dla rządu i korupcji wśród niektórych urzędników państwowych.

Ponadto zakaz zabawek erotycznych stanowi wyzwanie w zakresie regulacji ich jakości i bezpieczeństwa. Bez odpowiednich przepisów sprzedawane zabawki erotyczne mogą nie spełniać norm bezpieczeństwa, stwarzając ryzyko, takie jak infekcje dla użytkowników.

„Zabawki erotyczne to urządzenia służące do relaksacji, redukcji stresu lub stymulacji seksualnej. Mogą również pomóc w poprawie funkcji seksualnych osób z problemami zdrowia seksualnego, a nawet ograniczyć przenoszenie infekcji przenoszonych drogą płciową ”- zauważył Ratchada.

Według Ratchady zabawki erotyczne mogą być również wykorzystywane do zwalczania przestępstw seksualnych. Powiedziała, że ​​w Tajlandii średnia liczba zgłoszonych przypadków napaści na tle seksualnym i przestępstw seksualnych w okresie 5 lat wynosi około 4,000 przypadków rocznie. Jednak badania wykazały, że szacunkowo 87% przypadków napaści na tle seksualnym nie jest zgłaszanych, co oznacza, że ​​w Tajlandii może dochodzić nawet do 30,000 XNUMX przypadków przestępstw seksualnych rocznie.

„Partia Demokratyczna popiera legalizację zabawek erotycznych. Obejmuje to wspieranie agencji rządowych, takich jak Urząd ds. Żywności i Leków oraz Urząd ds. Standardów Produktów Przemysłowych, w celu regulowania, sprawdzania i certyfikowania jakości zabawek erotycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownika. Zabawki erotyczne również powinny być klasyfikowane jako specjalne produkty kontrolowane pod nadzorem agencji państwowych” – stwierdził Ratchada.

Powiedziała, że ​​kupujący powinni mieć ukończone 18 lat.

Tajlandia organizuje w maju wybory powszechne, podczas których wybiorą nowy rząd, a wiele kwestii, takich jak ta, może ulec zmianie. TPN zauważa, że ​​niektóre grupy zwolenników są przeciwne legalizacji zabawek erotycznych, głównie z powodów religijnych lub moralnych, obawiając się, że legalizacja zabawek erotycznych może zaszkodzić reputacji lub wizerunkowi Tajlandii.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.