Wkrótce rozpocznie się coroczny festiwal „Głodnych duchów” w Phuket

Phuket -

Coroczny tajsko-chiński festiwal Phuket „Hungry Ghost” lub Por Tor rozpocznie się w tym miesiącu w mieście Phuket.

Festiwal nazywa się „Por Tor” w Phuket, ale wśród obcokrajowców jest dobrze znany jako „Głodny Duch”. Tajowie i Chińczycy zamieszkujący Phuket wierzą, że o tej porze roku według kalendarza księżycowego duchy przodków są wypuszczane na ziemię, aby odwiedzić swoich krewnych i rodziny.

Jedną z najważniejszych ofiar dla ich przodków są ciasta z czerwonego żółwia. Żółwie reprezentują dobre zdrowie i długie życie, a czerwony jest także kolorem szczęścia dla Chińczyków.

Festiwal Por Tor zwykle odbywa się w chińskich świątyniach w mieście Phuket. Jednak duży festiwal i wydarzenie zwykle odbywa się również w chińskim sanktuarium Bang Naew przy Phuket Road w Talad Yai niedaleko Saphan Hin.

W tym roku festiwal rozpocznie się 28 sierpniath do 14 wrześniath. Właściwe wydarzenie festiwalowe odbędzie się 3 wrześniard do września 14th. Będzie wiele tradycyjnych straganów z jedzeniem na Phuket, tradycyjnych pokazów, koncertów, lokalnych produktów i nie tylko.

W tym roku festiwal będzie przebiegał pod hasłem „Światło pamięci, wiary i wdzięczności”.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.