Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: nowy premier i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 21 sierpnia 2023 r. do niedzieli 27 sierpnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Na konferencji prasowej późnym popołudniem w poniedziałek 21 sierpnia 2023 r. tajski minister gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Chaiwat Thanakamanusorn oświadczył, że jego ministerstwo planuje wystąpić do sądu o wydanie nakazu zamknięcia Facebooka w Tajlandii za rzekomy brak działań w związku z licznymi oszustwami, oszustwa i fałszywe reklamy utworzone przez użytkownika
  2. Anntonia Porsild, lat 26, Tajka i Dunka, została Miss Universe 2023 Tajlandii.

Anntonia będzie reprezentowała Tajlandię na konkursie Miss Universe w Salwadorze w listopadzie tego roku.

3. Tajska policja w piątek, 18 sierpnia, ogłosiła pomyślne zatrzymanie amerykańsko-tajlandzkiej pary, która prawdopodobnie prowadziła największy internetowy serwis towarzyski i witrynę agencji seksualnych w Tajlandii, dostosowaną do potrzeb zagranicznej klienteli.

Stwierdzono, że witryna była specjalnie przeznaczona dla klientów zagranicznych, a 80 prostytutek pracowało na stronie, obejmując różne lokalizacje w Tajlandii, w tym Bangkok, Pattaya, Phuket, Chiang Mai i Hua Hin.

4. Thaksin Shinawatra, były premier Tajlandii, wrócił do domu we wtorek, 22 sierpnia, po spędzeniu 17 lat na dobrowolnym wygnaniu pod groźbą kary więzienia.

We wtorek, 22 sierpnia, Sąd Najwyższy skazał byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatrę na 8 lat więzienia po powrocie do domu z wygnania.

Thaksin Shinawatra, więziony były premier Tajlandii, został w trybie pilnym przeniesiony z Aresztu Śledczego w Bangkoku do Szpitala Ogólnego Policji około 15 minut przed godziną 1 w nocy we wtorek 22 sierpnia ze względu na pogorszenie się jego stanu zdrowia.

W chwili publikacji prasy Thaksin przebywa w szpitalu więziennym, a różne frakcje opowiadają się za jego zwolnieniem lub ułaskawieniem i przeciw nim.

5. Srettha Thavisin, kandydatka na premiera z partii Pheu Thai, wygrała w dwuizbowym głosowaniu w tajskim parlamencie wybór na kolejnego premiera kraju.

Nowa premier Tajlandii Srettha Thavisin spotkała się z ustępującym premierem gen. Prayutem Chan-o-cha w siedzibie rządu, podczas gdy członkowie parlamentu oficjalnie potwierdzili królewskie polecenie mianowania pana Sretthy na 30. premiera.

Premier gen. Prayut Chan-o-cha przewodniczył jego ostatniemu spotkaniu z Radą Obrony, żegnając się z nią w dobrym nastroju. Ustępujący premier pozwolił także na grupowe zdjęcia z reporterami.

Gratulacje dla nowego premiera Tajlandii, pana Sretthy Thavisin.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.