Trzy Kenijki aresztowane na lotnisku w Phuket z prawie 3 kilogramami kokainy

Phuket -

Na międzynarodowym lotnisku w Phuket aresztowano trzy Kenijki, w których żołądkach znaleziono 2.8 kilograma kokainy.

We wtorek (5 września) policja w Sakoo poinformowała „Phuket Express”, że aresztowała trzy podejrzane kenijskie kobiety. Dwóch z nich miało 26 lat, a jeden 34.

W niedzielę (3 września) policja w Sakoo otrzymała informację od anonimowego zaniepokojonego obywatela, że ​​kenijskie kobiety przywożą do kraju duże ilości kokainy. Policja przeszukała trzech wybranych podejrzanych, ale początkowo nie znalazła u nich niczego nielegalnego. Trzy kobiety zostały następnie zabrane do szpitala Thalang na prześwietlenie, ponieważ policja i urzędnicy nadal mieli podejrzenia.

Wynik wykazał, że w ich żołądkach znaleziono wiele przedmiotów. Uwolnienie wszystkich kapsułek z żołądka zajęło im dwa dni. Policja ustaliła, że ​​kapsułki zawierały łącznie 2.8 kilograma kokainy.

Wszyscy trzej podejrzani z Kenii nic nie powiedzieli i nie współpracowali, odmawiając odpowiedzi na jakiekolwiek pytania funkcjonariuszy organów ścigania. Wszyscy zostali zabrani na komisariat policji w Sakoo, gdzie usłyszeli zarzuty importu narkotyków kategorii 2 do kraju i nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 2. Zostaną umieszczeni na czarnej liście i będą oczekiwać na deportację po odbyciu kary wydanej za posiadanie narkotyków, która może być dość rozległa.

Policja w Sakoo nie ujawniła publicznie nazwisk podejrzanych, powołując się na ciągłe dochodzenie w sprawie ewentualnych wspólników pracujących z kobietami.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.