Tajlandia triumfuje w finale mistrzostw Azji kobiet w siatkówce przeciwko Chinom

Krajowy —

Tajlandia wczoraj zapewniła sobie pierwsze od 2013 roku mistrzostwo Azji seniorek w siatkówce kobiet, pokonując Chiny w intensywnym, pięciosetowym meczu w Nakhon Ratchasima. Sala Korat Chatchai Hall była wypełniona 5,000 entuzjastycznych fanów.

Końcowy wynik to 25-21, 25-27, 25-19, 20-25, 16-14.

Najlepszym strzelcem Tajlandii był Chatchu-On Moksri z imponującymi 23 punktami, w tym 21 atakami, jednym blokiem i jednym asem. Ajcharaporn Kongyot i Thatdao Nuekjang dodali odpowiednio 22 i 16 punktów. 22 punkty zdobył Chińczyk Wu Mingjie.

Tajska drużyna, prowadzona po bezlitosnych atakach Ajcharaporn, początkowo objęła prowadzenie 8-6. Pomimo mocnego powrotu Chin, potężny atak Chatchu-On zapewnił sobie pierwszego seta.

W drugim secie Tajlandia, prowadząc 1:0, grała ze zwiększoną pewnością siebie. Pomimo imponującego powrotu Chin, strategiczne dostosowania i zdecydowana gra Tajlandii pomogły im odzyskać kontrolę.

W decydującym secie obie drużyny walczyły zaciekle. Determinacja Tajlandii ostatecznie zrobiła różnicę i zapewniła sobie zwycięstwo 16-14.

Zajmująca 14. miejsce na świecie Tajlandia dotarła do finału, pokonując w półfinale pięciokrotnego mistrza Japonii 3:2. Chiny, które zdobyły 13 tytułów mistrza Azji, zapewniły sobie swój pierwszy finałowy występ od 2015 roku.

Wcześniejsze zwycięstwa Tajlandii w mistrzostwach Azji miały miejsce w 2009 r. z Chinami i w 2013 r., po zdenerwowanym zwycięstwie nad Japonią, oba w Nakhon Ratchasima.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.