Tom kha gai zajmuje 1. miejsce wśród najlepszych zup z kurczaka na świecie

KOMUNIKAT PRASOWY:

TasteAtlas, portal poświęcony tradycyjnym potrawom, lokalnym składnikom i autentycznym restauracjom, opublikował ranking żywności na rok 2023 w ramach „10 najlepiej ocenianych zup z kurczaka na świecie”. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Tom Kha Gai z Tajlandii.

Dziesięć najlepszych zup z kurczaka przedstawia się następująco:

1. Tom kha gai z Tajlandii;

2. Ciorba radauteana, Rumunia;

3. Zeama, Mołdawia;

4. Chorba beïda, Algieria;

5. Supă de pui cu tăieței, Rumunia;

6. Bela čorba, Serbia;

7. Sopa de gallina indie, Salwador;

8. Inchicapi, Peru;

9. Rosół z Kury, Polska;

10. Chikhirtma, Gruzja.

Tom kha gai to rosół kokosowy z galangalem, trawą cytrynową, liśćmi limonki kaffir, papryczką chili i grzybami. Ta pocieszająca zupa ma głównie kwaśny i słony smak, uzupełniony sosem rybnym, sokiem tamaryndowca i cukrem palmowym.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.