Rząd twierdzi, że tajska gospodarka może w tym roku wzrosnąć o 2.8%.

KOMUNIKAT PRASOWY:

Wiceminister finansów powiedział, że oczekuje się, że gospodarka Tajlandii wzrośnie w tym roku o 2.8%, czemu sprzyja spożycie publiczne i inwestycje po utworzeniu nowego rządu, ponieważ eksport pozostaje słaby w obliczu spowalniającego popytu światowego.

Wiceminister finansów Krisada Chinavicharana powiedziała, że ​​inwestycje i wydatki publiczne przyciągną także więcej inwestycji prywatnych, podczas gdy konsumpcja prywatna i turystyka nadal dobrze rosną.

Jego komentarze do reporterów pojawiły się po tym, jak podczas wydarzenia biznesowego powiedział, że gospodarka może w tym roku rosnąć zgodnie z prognozami.

Krisada powiedział, że gospodarka w tym roku „z pewnością osiągnie cel wzrostu gospodarczego kraju wynoszący 2.8%”, jak przewidywała Krajowa Rada Rozwoju Społecznego, państwowa agencja planowania.

Powiedział także: „Maszyną, która zaraz zostanie uruchomiona, będzie konsumpcja publiczna i wydatki po utworzeniu rządu”.

Nowy rząd pod przewodnictwem premier Sretthy Thavisin, która jest także ministrem finansów, stara się ożywić drugą co do wielkości gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej i spełnić kluczowe obietnice z kampanii.

Plan budżetowy wynoszący 3.35 biliona bahtów (94.2 miliardów dolarów) został wstrzymany dla nowej administracji.

Krisada powiedział, że gospodarka powinna osiągać dobre wyniki w 2024 r., czemu sprzyja rządowa polityka dotycząca materiałów cyfrowych o wartości 560 miliardów bahtów (15.8 miliarda dolarów).

Dodał, że rząd ma źródła finansowania programu bez wydawania specjalnej ustawy pożyczkowej.

Gospodarka Tajlandii wzrosła o 1.8% w okresie od kwietnia do czerwca w ujęciu rocznym i o 0.2% w kwartale, co oznacza gwałtowne spowolnienie w porównaniu z poprzednim kwartałem, ponieważ słaby eksport i inwestycje osłabiły siłę turystyki. Ubiegłoroczny wzrost wyniósł 2.6%.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.